Fortuna 1 Liga. Miedź Legnica minimalnie lepsza od Puszczy. Legniczanie tuż za strefą barażową

DW
Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:0) Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Fortuna 1 Liga. W zaległym spotkaniu pomiędzy Puszczą Niepołomice a Miedzią Legnica przez dłuższy czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Zawodnicy Miedzi lepiej jednak weszli w drugą połowę meczu i udokumentowali przewagę golem. W 69. minucie górne podanie z głębi pola wykorzystał Michał Bednarski. Napastnik zapewnił Miedzi 12. zwycięstwo w tym sezonie, choć pod koniec nie wykorzystał rzutu karnego. Legniczanie są dzięki tej wygranej tuż za strefą barażową (trzy punkty straty do szóstego Górnika Łęczna).

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:0). Jak padła bramka?

69. minuta - Akcja lewą stroną boiska, zagranie do środka, skąd nastąpiła wrzutka w pole karne. Tam wyskoczył do futbolówki Michał Bednarski, napastnik trochę wyrzucił się ze światła bramki, ale w pojedynku sam na sam z Mateuszem Górskim wytrzymał ciśnienie i sprytnym strzałem nad golkiperem umieścił piłkę w siatce.

82. minuta - Daleki wrzut z autu w wykonaniu zawodników Puszczy, Stępień źle przyjął sobie piłkę we własnym polu karnym, co wykorzystał Maciej Śliwa. Pomocnik gości był faulowany, obrońca ratował się czym mógł, a arbiter podyktował jedenastkę. Tej nie wykorzystał Michał Bednarski. Znakomicie obronił ten strzał Górski. Uderzenie w lewy, dolny róg bramki, napastnik wziął fatalny rozbieg i czytelnie strzelił tam, gdzie akurat rzucił się golkiper.

Atrakcyjność meczu: 3/10
Piłkarz meczu: Michał Bednarski

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Co sezon wszystkie kluby dokonują od kilku do kilkunastu transferów. Wielu z nich żałują. Zobaczcie, którzy zawodnicy pozyskani latem lub zimą zupełnie się nie sprawdzili.

Najgorsze transfery w Ekstraklasie. Na tych piłkarzy przepal...