Fortuna 1 Liga. "Moi gracze w końcu skoncentrowali się na piłkarskich fundamentach" - wypowiedzi po meczu Odra Opole - Chrobry Głogów

Wiktor Gumiński
Mariusz Rumak docenił dobrą postawę swoich podopiecznych w meczu z Chrobrym.
Mariusz Rumak docenił dobrą postawę swoich podopiecznych w meczu z Chrobrym. Mirosław Szozda
Odra Opole wróciła na zwycięskie tory w 8. kolejce Fortuna 1 Ligi, pewnie pokonując u siebie Chrobrego Głogów 3-0. - Właściwa koncentracja na podaniu i przyjęciu pozwoliła nam kontrolować losy spotkania - podkreślał trener Odry, Mariusz Rumak.

Mariusz Rumak (trener Odry): Szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy dobre spotkanie. Oczywiście później czerwona kartka zaważyła na tym, jak taktycznie mecz się ułożył, ale do tego momentu również dominowaliśmy. Moi piłkarze w końcu skoncentrowali się na tym, co jest istotne, czyli podaniu i przyjęciu - piłkarskich fundamentach. I dzięki temu udawało nam się kontrolować to spotkanie. Cieszą mnie ładne bramki oraz postawa skrzydłowych, którzy w końcu wrócili na dobre tory. Duża była ich zasługa w kreowaniu ofensywnych akcji, ale generalnie jestem zadowolony z całego zespołu, również ze zmienników. Jest to dobry wynik, bo mamy teraz dwa tygodnie przerwy, z racji powołania naszych dwóch zawodników do reprezentacji. Później zaczyna się jednak dla nas maraton, w postaci grania co trzy dni, więc najbliższy okres musimy jak najlepiej spożytkować.

Grzegorz Niciński (trener Chrobrego): Na pewno nie takiego wyniku się spodziewaliśmy. Po wygranym meczu z Chojniczanką liczyłem, że zespół dobrze zareaguje w starciu z Odrą i się jej przeciwstawimy. Niestety, opolanie wygrali zdecydowanie przez nasze błędy w defensywie. Przed potyczką w Opolu straciliśmy łącznie trzy gole, a teraz trzy w jednym meczu. Niepokojące jest to, że zwycięstwo przyszło drużynie gospodarzy tak łatwo, bo dużo sytuacji bramkowych sprowokowaliśmy samemu. Nie spodziewałem się takiej gry mojej drużyny, ale ja za to odpowiadam. Mamy teraz przerwę, podczas której musimy jak najlepiej się przygotować do następnych meczów.