Fortuna 1 Liga. Obrońcy wyręczyli napastników. Mecz beniaminków dla ŁKS-u Łódź, Warta Poznań bez argumentów

JCZ
Warta - ŁKS 0:2
Warta - ŁKS 0:2 Waldemar Wylegalski
Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź trzeci raz w sezonie sięgnął po pełną pulę. W Grodzisku Wielkopolskim pokonał gościnnie występującą tam Wartę Poznań 2:0 (2:0). Bramki padły w 6 i 11 minucie.

Z powodu kłopotów finansowych Warty mecz do wczoraj stał pod znakiem zapytania. Dosłownie w ostatniej chwili udało się uzbierać wymaganą kwotę na wynajem stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Dzięki temu krótko po godzinie 17 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że spotkanie "zakończyło" się w 11 minucie. Wtedy to ŁKS Łódź trafił po raz drugi i prowadzenia już nie oddał. Zagranie od Jakuba Kostyrki wykorzystał Artur Bogusz. Przed nim po rzucie rożnym gola strzelił również Jan Sobociński, który zwieńczył dośrodkowanie od Daniego Ramireza.

ŁKS zagrał dobrą pierwszą połowę i to wystarczyło na słabą Wartę. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Goście raz jeszcze wturlali futbolówkę do siatki, ale sędzia Mariusz Korpalski dopatrzył się faulu ze strony Jewhena Radionowa.

Piłkarz meczu: Jan Sobociński