Fortuna 1 liga. Odra Opole ograła Zagłębie Sosnowiec i wróciła na zwycięską ścieżkę

Łukasz Baliński
Zagłębie Sosnowiec  - Odra Opole 0-2.
Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 0-2. Marzena Bugala Polska Press
Passę siedmiu meczów bez zwycięstwa przerwali w sobotnie popołudnie piłkarze Odry Opole. Nasz zespół ograł bowiem Zagłębie Sosnowiec 2-0 i to na wyjeździe.

Oba zespoły przystąpiły do sobotniego meczu bez wiosennej wygranej. Odra miała jednak jedno więcej rozegrane spotkanie, bo 10 marca nadrobiła zaległości remisując w Łodzi z Widzewem 0-0.

Mecz do przerwy nie był zbyt ciekawym widowiskiem. Duży wpływ na to miały silne podmuchy wiatru, a ponadto piłkarze obu ekip musieli sobie radzić na nierównej murawie Stadionu Ludowego.

Niemniej ów pojedynek był dość wyrównany, choć też z lekkim wskazaniem na opolan, ale to dlatego, że dwukrotnie udało się im trafić w bramkę. Na samym początku meczu uczynił Łukasz Winiarczyk, a pod koniec inauguracyjnej odsłony swoich sił próbował Rafał Niziołek. Ten drugi był nieco bliżej, albowiem piłka kąśliwie się podbiła i Krystian Stępniowski miał niemałe problemy z jej opanowaniem.

Groźnie było też w dwóch inny sytuacjach. Najpierw kiedy po rzucie rożnym tuż koło słupka strzelił Szymon Drewniak, a potem swoją szansę miał Arkadiusz Piech, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył głową dość nieczysto. Po stronie miejscowych niecelne próby zaliczyli Joao Oliveira, Szymon Pawłowski i Filip Karbowy.

O triumfie podopiecznych Dietmara Brehmera przesądził świetnie rozegrany kwadrans po zmianie stron. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich ładnym technicznym strzałem z pola karnego Konrad Nowak, a wynik podwyższył zamykając dośrodkowanie Niziołka z rzutu rożnego Szymon Drewniak. Chwilę wcześniej nieco podbił je głową Mateusz Wypych.

W 76. minucie piłka znalazła się w bramce Odry, ale sędzia odgwizdał spalonego Szymona Sobczaka i dalej Zagłębie musiało szukać kontaktowego gola. W końcówce gospodarze oblegali bramkę Odry, ale skończyło się na rzutach rożnych.

Jest też jedna przykra wiadomość, albowiem już po kwadransie boisko musiał opuścić napastnik naszej ekipy Adam Żak.