Fortuna 1 Liga. Odra Opole pokonała w meczu sparingowym GKS Katowice

Wiktor Gumiński
Szymon Skrzypczak zdobył dla Odry pierwszego gola w sparingu z GKS-em Katowice.
Szymon Skrzypczak zdobył dla Odry pierwszego gola w sparingu z GKS-em Katowice. Mirosław Szozda
Łupem piłkarzy 1-ligowej Odry Opole padło już czwarte z rzędu spotkanie kontrolne. Po zwycięstwach nad GKS-em Tychy, ROW-em Rybnik oraz Ślęzą Wrocław, tym razem pokonali GKS Katowice 2-1.

Strzelanie w meczu rozgrywanym w Centrum Sportu przy ul. Północnej rozpoczął w 20. minucie Szymon Skrzypczak, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Rafała Brusiły.

Nieco ponad kwadrans później, a dokładnie w 38. minucie, trafieniem dla katowiczan odpowiedział Bartosz Śpiączka.

W drugiej połowie na gola trzeba była czekać znacznie dłużej. Jedyne trafienie zanotował w niej ostatecznie Dawid Błanik, który zapewnił Odrze wygraną w 89. minucie.

Potyczkę ekipa z Opola rozpoczęła w składzie: Krysiak - Brusiło, Baranowski, Szota, Winiarczyk - Mikinic, Czyżycki, Niziołek, Janus - Skrzypczak, Martin Gomez.

Po przerwie grała natomiast w następującym ustawieniu: Szromnik - Brusiło (77. Czyżycki), Baranowski (84. Kowalski), Żemło, Dudu Paraiba - Błanik, Moder, Trojak, Bonecki, Janus (77. Mikinic) - Urynowicz.

Materiał oryginalny: Fortuna 1 Liga. Odra Opole pokonała w meczu sparingowym GKS Katowice - Nowa Trybuna Opolska