Fortuna 1 Liga. Pewne zwycięstwo Odry Opole. Wigry nie chcą pozostawić dobrego wrażenia

DW
Odra Opole wyszła na prowadzenie już w 3. minucie i nie wypuściła dobrego wyniku do samego końca meczu. brak
Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki nie mają lekko i choć ostatnio wygrały z GKS-em Jastrzębie, to w piątkowe popołudnie już po raz 20. musiały uznać wyższość ligowego rywala. Tym razem padło na Odrę Opole, która już w 3. minucie wyszła na prowadzenie i nie wypuściła go do samego końca. Autorem trafienia na wagę trzech punktów był Arkadiusz Piech, który głową pokonał bramkarza.

Piłkarze Wigier nawet nie mieli chwili, by dobrze zaprezentować się z kolejnym rywalem i pozostawić po sobie dobre wrażenie w Fortuna 1 Lidze. Bramkę stracili już w 3. minucie gry. Stały fragment gry dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i uwolnił się od obrońcy Arkadiusz Piech. Napastnik głową pokonał bramkarza Wigier.

Gospodarze tego spotkania może nie dominowali, ale mieli wyraźną przewagę nad rywalami. Już w 12. minucie mogło być 2:0. Dobry kontratak Odry, piłka wymieniona między kilkoma zawodnikami, aż w końcu pada prostopadłe zagranie do Piecha. Szybszy był jednak Balawejder. Z ekipy gości solidnie spisywał się tylko bramkarz, który dwukrotnie uchronił zespół przed utratą gola. Raz po niemal kwadransie, ponownie - w 20. minucie. Znakomite podanie do Czyżyckiego, zawodnik Odry znalazł się niemal w sytuacji sam na sam. Nie pokonał jednak golkipera, bo ten świetnie wyczuł jego intencje i zaasekurował swoją lewą stronę bramki.

Groźnie pod bramką Odry zrobiło się dopiero po 53 minutach gry. Zaspał obrońca przy podaniu do Wełniaka, ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zanim zdecydował się na strzał, zablokował go drugi ze stoperów.

Inicjatywę gospodarzy potwierdziła kolejna sytuacja Arkadiusza Piecha. Napastnik był sam na sam z Balawejderem i już miał go mijać, ale bramkarz Wigier w ostatniej chwili nogą wybił mu piłkę i uchronił zespół przed stratą drugiego gola.

Wigry Suwałki po raz kolejny pokazały, ze 1 Liga dla tego zespołu to zdecydowanie za wysoko zawieszona poprzeczka. Opolanie spokojnie wyszli na prowadzenie i nie włożyli wiele wysiłku w obronę wyniku. To dla nich ważny krok w kierunku utrzymania.