Fortuna 1 Liga. Pewne zwycięstwo Puszczy Niepołomice. Ucieczka znad strefy spadkowej

DW, Tomasz Bochenek
Fortuna 1 Liga. Pewne zwycięstwo Puszczy Niepołomice. Ucieczka znad strefy spadkowej Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Puszcza Niepołomice szybko strzeliła dwa gole i obroniła dobry wynik do samego końca spotkania. GKS Tychy był nieskuteczny na wyjeździe i zaczął odrabiać straty dopiero w ostatnim kwadransie meczu. To nie wystarczyło i podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wrócili do domu na tarczy. Niepołomiczanie uciekli znad strefy spadkowej i aktualnie znajdują się na 10. miejscu w tabeli.

Poprzednio gola w Niepołomicach „Żubry” zdobyły 10 sierpnia, w meczu z Sandecją, który zapoczątkował serię porażek - było ich pięć (plus szósta w pucharowym spotkaniu z Legią). Wczoraj gospodarze odcinanie od złej passy mogli zacząć już w 5 min, ale wtedy Hubert Tomalski nie pokonał Konrada Jałochy. Za moment był spalony po drugiej stronie boiska i nieuznany gol Szymona Lewickiego. A w 14 min szturm Puszczy w polu karnym tyszan: Wiktor Żytek trafił w poprzeczkę, dobitkę Marcina Orłowskiego obronił Jałocha, ale tej Bartosza Żurka już nie. 1:0!

Blisko wyrównania było w 25 min - Marcin Stefanik stojący przy słupku po kornerze zablokował piłkę po uderzeniu Macieja Mańki. Generalnie jednak lepiej prezentowali się miejscowi, po oskrzydlających akcjach główkowali Żytek (niecelnie) i Tomalski (w bramkarza). Aż w 40 min tyszanie przyjęli drugi cios: Żurek prostopadłym podaniem wypuścił w bój Tomalskiego, a ten kapitalnie skończył akcję.

Druga połowa zaczęła się tak, jak można się było spodziewać - atakami gości. I w 54 min pierwszy raz w meczu musiał wykazać się Mateusz Górski, broniąc „główkę” Lewickiego. 8 minut potem poradził sobie z uderzeniem Łukasza Grzeszczyka z 20 m.

Niepołomiczanie też atakowali, kilka akcji rozegrali naprawdę efektownie. W 80 min nie upilnowali jednak w polu karnym Lewickiego, i ten, po centrze Mańki, zdobył gola.

W ostatnich minutach Puszcza broniła prowadzenia. Dosłownie - do ostatniej akcji, w szóstej minucie doliczonego czasu, kiedy Górski obronił strzał Mańki.

Puszcza - GKS Tychy. Jak padły bramki?

14. minuta - Wrzutka w pole karne, piłka wpada gdzieś pod nogi kilku zawodników. Najlepiej odnajduje się Żurek, który z bliska pokonuje bramkarza.
40. minuta - Niepilnowany Tomalski doszedł do sytuacji strzeleckiej i pokonał Jałochę strzałem w lewy, dolny róg jego bramki.
80. minuta - Dośrodkowanie Mańki w końcu znalazło adresata i Lewicki głową pokonał Górskiego.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Hubert Tomalski

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W obliczu kontuzji doszlo do kilku zmian. Za Łukasza Fabiańskiego został powołany Radosław Majecki, za Karola Linettego - Dominik Furman, za Jakuba Błaszczykowskiego - Przemysław Frankowski, a za Dawida Kownackiego nikt. My zajrzeliśmy jeszcze dalej niż selekcjoner Jerzy Brzęczek, by przejrzeć listę alternatyw na pozostałe pozycje. Zobaczcie, jaka jedenastka nam wyszla.

Jedenastka niepowołanych do reprezentacji Polski. Tak na dzi...