Waldemar Mazgaj
Odra Opole (granatowe stroje) ograła Apklan Resovię m.in. doświadczeniem.
Odra Opole (granatowe stroje) ograła Apklan Resovię m.in. doświadczeniem. fot. Łukasz Baliński
Szósty wyjazdowy mecz Apklan Resovii w Fortuna 1 Lidze i… piąta z rzędu przegrana. Tym razem „pasiaki” uległy w Opolu Odrze 0:1, choć długimi momentami prowadziły naprawdę wyrównaną grę. Natomiast Odra wygrała piąty mecz z rzędu, z czego czwarty wynikiem 1:0.

- Jeżeli poprawimy swoją grę przed polem karnym i w polu karnym rywala to powinno być dobrze – mówi przed meczem w Opolu Szymon Grabowski.

Jego zespół w pięciu meczach strzelił tylko cztery gole dlatego trener trener Apklan Resovii cały czas szuka optymalnego ustawienia, szczególnie w przodzie. Tym razem w ataku zagrał Adrian Dziubiński, za jego plecami Kamil Radulj, a na skrzydłach Radosław Adamski i Cezary Demianiuk.

Ten pomysł się nie sprawdził, ale o tym za moment, bo najpierw mieliśmy dwie kluczowe akcje w sumie wyrównanej I połowie, w której gra toczyła się od jednego do drugiego pola karnego, praktycznie bez celnych strzałów.

Jeden jednak odnotować musimy, bo w 10. minucie Demianiuk stracił piłkę na lewej stronie (mógł być faulowany), po chwili walkę o górną piłkę przegrał Michał Kuczałek; Dawid Kort posłał piękną prostopadłą piłkę za plecy obrońców do Tomasa Mikinici, który uciekł Rafałowi Mikulcowi i zagrał dokładnie do Arkadiusza Piecha, a ten z 10 m uderzył nie do obrony.

„Pasiaki” mogły wyrównać w 44. minucie; po wolnym z lewej strony centrował Mikulec, „dokręcona” w kierunku bramki piłka była atakowana przez Dziubińskiego i Sebastiana Zalepę, ale nikt jej nie sięgnął i przeleciała minimalnie obok celu.

Tym razem trener Grabowski długo nie zwlekał z roszadami, już w przerwie dokonał trzech. Aktywny w przodzie był Karol Twardowski, który w 49. minucie wywalczył wolnego tuż obok narożnika pola karnego. Strzał Kamila Radulja bardziej jednak przypominał… podwyższenie w rugby.

Chwilę później Odra powinna „zamknąć” mecz, ale po ładnej akcji i zagraniu Sebastiana Boneckiego Mikinić uderzył zbyt anemicznie.

Resovia próbowała, Grabowski robił kolejne zmiany (m.in. za obrońcę Zalepę - napastnik Przemysław Brychlik), ale to grający po zmianie stron w środku pomocy Dziubiński miał dwie okazje. Najpierw, po zagraniu Jarosława Czernysza z prawej strony, zablokowali go obrońcy, a w 70. minucie jego ładny strzał zza pola karnego w górny róg zdołał wybronić Kacper Rosa.

Jeszcze w ostatniej minucie doliczonego czasu gry - po wolnym z okolic pola karnego - z sytuacyjnej piłki uderzał Twardowski, lecz zbyt lekko, by zaskoczyć Korta.

„Pasiaki” już w niedziele grają kolejny mecz; w Łodzi z ŁKS-em.

Odra Opole – Apklan Resovia 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Piech 10.

Odra: Rosa - Tabiś, Kamiński, Żemło ŻK, Matuszewski - Mikinič, Bonecki (60 K. Nowak), Trojak ŻK, Kort ŻK (81 Niziołek), Janus (69 M. Gancarczyk) - Piech (61 Czapliński). Trener Dietmar Brehmer.

Resovia: Zapytowski - Geniec (46 Twardowski ŻK), Kubowicz, Zalepa (76 Brychlik), Mikulec - Adamski, Kuczałek (46 Płatek), Wasiluk ŻK, Radulj (62 Rogalski), Demianiuk ŻK (46 Czernysz) - Dziubiński. Trener Szymon Grabowski.

Sędziował: Wajda (Żywiec). Widzów 1000.