Fortuna 1 Liga. Piąty komplet punktów z rzędu. ŁKS Łódź wygrał z Bytovią w Bytowie

JCZ
ŁKS Łódź umocnił się na drugim miejscu
ŁKS Łódź umocnił się na drugim miejscu Dziennik Lodzki
Udostępnij:
Fortuna 1 Liga. Od zwycięstwa do zwycięstwa - po upragniony awans! ŁKS Łódź zgodnie z planem kontynuuje świetną wiosenną serię. W zaległym występie pokonał na wyjeździe Bytovię Bytów 2:0 (2:0).

ŁKS pojechał na Pomorze, by umocnić się na pozycji wicelidera i odegrać Bytovii za porażkę z jesieni. W Łodzi przegrał bowiem 2:3. Oba cele udało mu się zrealizować bez większego problemu.

Obie bramki padły przed zmianą stron. Najpierw długie podanie od Maksymiliana Rozwandowicza wykorzystał Patryk Bryła, który trafił po raz szósty w sezonie. Później, w 29 minucie, poprawił po nim niezawodny Dani Ramirez, któremu asystował Łukasz Piątek.

W drugiej połowie częściej do głosu dochodziła Bytovia, ale za każdym razem na drodze stanął jej bramkarz Michał Kołba. Dla ŁKS-u było to piąte zwycięstwo z rzędu i osiemnasty (!) mecz z rzędu bez porażki. Bytovia na ligową wygraną czeka od 8 września. Jej czarna seria w lidze urosła więc do... siedemnastu meczów.

Piłkarz meczu: Michał Kołba