Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie Bielsko-Biała mrozi już szampany. Zwycięstwo nad GKS Jastrzębie, coraz bliżej awansu do ekstraklasy

Jacek Czaplewski
Podbeskidzie mrozi szampany! Zwycięstwo nad GKS Jastrzębie
Podbeskidzie mrozi szampany! Zwycięstwo nad GKS Jastrzębie Piotr Chrobok
Fortuna 1 Liga. Lider wykonał kolejny milowy krok w kierunku ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjeździe pokonało GKS Jastrzębie 3:0. Zespół Krzysztofa Brede ma sześć punktów przewagi nad trzecim miejscem. To zaliczka idealna przed ostatnimi trzema kolejkami. W następnej kolejce wystarczy wygrać z Odrą Opole, by bezpośredni awans stał się faktem.

Mecz odbył się strugach deszczu. Mimo trudnych warunków gra była dość płynna. Podbeskidzie zaprezentowało się znacznie lepiej i zasłużenie sięgnęło po komplet punktów.

W zasadzie od początku do końca "Górale" kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pierwszego gola strzelili przed przerwą, drugiego i trzeciego dołożyli po niej. Są już bardzo blisko bezpośredniego awansu - po czterech sezonach przerwy od ekstraklasy.

Tuż przed przerwą Podbeskidzie wykorzystało szereg błędów w defensywie GKS-u. Piłkę wystawił Tomasz Nowak, a technicznym strzałem w siatce umieścił ją Mateusz Sopoćko. To pomocnik wypożyczony z Lechii Gdańsk.

W GKS zadebiutował dziś trener Paweł Ściebura. Pech chciał, że jego pierwszy mecz przypadł akurat na tak zorganizowane Podbeskidzie. Jego nowy zespół był wyraźnie słabszy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

W drugiej połowie bramki dla Podbeskidzia zdobyli Marko Roginić (głową, po dośrodkowaniu) oraz Tomasz Nowak (z rzutu karnego).

GKS nie ma żadnej przewagi punktowej nad strefą spadkową. W następonej kolejce zagra z Olimpią Grudziądz. Podbeskidzie czeka mecz z Odrą Opole. Wygrana przypieczętuje awans do ekstraklasy.

Piłkarz meczu: Marko Roginić