Fortuna 1 Liga. Podział punktów w Niecieczy, który nie krzywdzi żadnej ze stron

red, Jacek Sroka
Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Fortuna 1 Liga. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Bruk-Bet Termaliki z GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie dostarczyło sporych emocji, a piłka kilkukrotnie zatrzymywała się na obramowaniu bramki. Remis nie krzywdzi żadnej ze stron, ale to gospodarze mogą mieć poczucie niedosytu.

Pierwszy groźną akcję stworzyli sobie jastrzębianie. W 14 minucie Marek Mróz uderzył w słupek. Gospodarze odpowiedzieli pięć minut później. Z 14 m przymierzył Vlastimir Jovanović, ale uderzenie Bośniaka również wylądowało na słupku. Nieciecza doskonałą okazję miała jeszcze tuż przed przerwą. Po strzale Rumuna Florina Purece futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki jastrzębian.

Po zmianie stron więcej z gry miała Termalica, która bardzo chciała się zrewanżować GKS za jesienną porażkę w Jastrzębiu 2:4. Aktywny był zwłaszcza wprowadzony w drugiej połowie na boisko Vladislav Gutkovskis. Łotewski napastnik najpierw uprzedził bramkarza rywali i znalazł się sam przed pustą bramką, ale nie zdołał dogonił piłki. W ostatniej minucie uderzenie Gutkovskisa odbił natomiast Grzegorz Drazik, a dobitka młodego Dawida Kalisza z kilku metrów była niecelna.

GKS 1962 Jastrzębie w ciągu ośmiu dni rozgrywa trzy wyjazdowe spotkania i na razie z każdego przywozi punkt. Po szczęśliwym remisie w Olsztynie ze Stomilem teraz beniaminek równie szczęśliwie nie dał się pokonać w Niecieczy notując szósty wyjazdowy remis w tym sezonie. W niedzielę podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmierzą się w Krakowie z zamykającą tabelę Garbarnią.

Piłkarz meczu: Grzegorz Drazik