Fortuna 1 Liga. Powalczyli i wpadło. Stomil o gola lepszy od Podbeskidzia. Bramka Rafała Remisza

Jacek Czaplewski
Przemysław Drewniak
Powalczyli i wpadło. Stomil o gola lepszy od Podbeskidzia
Powalczyli i wpadło. Stomil o gola lepszy od Podbeskidzia Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Długo nie szło, ale końcówka okazała się zabójcza. Stomil Olsztyn przed własną publicznością pokonał skromnie Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Trafił Rafał Remisz.

Jeszcze kilkanaście dni temu Podbeskidzie było na fali wznoszącej. Podopieczni Krzysztofa Brede rozumieli się na boisku coraz lepiej, budowali serię meczów bez porażki, a swoją najlepszą twarz pokazywali w starciach z ligowymi faworytami. Ostatni tydzień sprawił, że kibice Górali wrócili jednak do punktu wyjścia i nie do końca wiedzą, czego spodziewać się po swojej drużynie. W przeciągu kilku dni Podbeskidzie straciło do końca roku kluczowego w taktyce trenera Brede Tomasza Nowaka, wypuściło z rąk dwubramkowe prowadzenie w meczu z GKS-em Tychy i odpadło z Pucharu Polski z drugoligowcem. W sobotę niefortunną serię zwieńczył Stomil Olsztyn, zasłużenie pokonując bielszczan.

Bez swojego czołowego rozgrywającego Podbeskidzie w Olsztynie miało duże problemy w ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie gospodarze cofnęli się i czekali na kontrataki, a bielszczanie nie potrafili ich niczym zaskoczyć. Oprócz sytuacji tuż przed przerwą, gdy Piotr Skiba obronił groźny strzał Bartosza Jarocha, bramkarz Stomilu miał niewiele pracy.

Gospodarze najwyraźniej zobaczyli, że nie muszą obawiać się Podbeskidzia, dlatego w drugiej połowie zagrali odważniej. Obraz gry się wyrównał, a z czasem to zespół z Olsztyna zyskał inicjatywę. Dobrą formę potwierdził Rafał Leszczyński, który kilka razy ratował swój zespół przed utratą gola, notując m.in. efektowną paradę po strzale Grzegorza Lecha z rzutu wolnego.

Koledzy bramkarza Podbeskidzia robili jednak niewiele, by przerzucić ciężar gry dalej od jego bramki, co przy naporze Stomilu musiało przynieść zły skutek. Na osiem minut przed końcem meczu w zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Rafał Remisz i to wystarczyło, by pokonać w sobotę bezbarwne Podbeskidzie.

Piłkarz meczu: Rafał Remisz
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Czy Polacy są w cenie? A to zależy. Na przykład młodych, zdolnych, z naszego podwórka można wyciągnąć za niewielkie - jak na europejskie standardy - kwoty. To jednak też wina słabości ligi, której kluby od lat nie pokazują się w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Zobaczcie, jak przedstawia się lista najdrożej sprzedanych Polaków w letnim okienku sezonu 2019/2020.

TOP 7 najdroższych Polaków z letniego okienka. Zobacz za kog...