Fortuna 1 Liga. Puszcza Niepołomice wygrała w pierwszym meczu po przerwie. Chojniczanka pozostaje na dnie

krk
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Pierwszoligowcy rozgrywki wznowili w Niepołomicach. W pierwszym spotkaniu po przerwie Puszcza Niepołomice ograła ostatnią w tabeli Chojniczankę Chojnice 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił były piłkarz ŁKS-u, Jewhen Radionow. To dopiero drugie zwycięstwo Puszczy na własnym terenie.

Fortuna 1 Liga. Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 1:0
Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć Puszcza zagrażała bramce Chojniczanki niemal od początku spotkania. W 9. minucie Radosław Janukiewicz świetnie interweniował po strzale Marcina Stefanika, a chwilę później nie dał się zaskoczyć Bartłomiejowi Eizenchartowi. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się miedzy 66 a 68 minutą meczu. Najpierw w polu karnym Puszczy, po idealnej akcji Aghwana Papikjana, Mikołajczak spudłował z 6 metrów. Po chwili składna akcja Puszczy zakończyła się trafieniem Jewhena Radionowa.

Chojniczanka walczyła o wyrównanie. W 81 minucie szarżujący Mateusz Kuzimski został zablokowany przy strzale. A nerwowej końcówki Puszcza by uniknęła, gdyby w 89 minucie Hubert Tomalski mając przed sobą tylko Janukiewicza trafił w bramkę.

Piłkarz meczu: Jewhen Radionow
Atrakcyjność meczu: 4/10

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Radionow 68.

Puszcza: Niemczycki - Cikos, Stefanik, Stępień, Bartków (84 Czarny) - Tomalski, Uwakwe (46 Stawarczyk), Żytek, Klec, Eizenchart (69 Żurek) - Radionow.

Chojniczanka: Janukiewicz - Mudra, Klabnik, Michalski, Wachowiak - Papikjan, Paprzycki (77 Surdykowski), Zejdler (65 Wolski), Mikołajczak, Jagiełło - Kuzimski.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Żółte kartki: Niemczycki, Stefanik - Mikołajczak, Wachowiak, Michalski, Surdykowski, Papikjan.
Mecz bez publiczności.

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...