Fortuna 1 Liga. Puszcza Niepołomice zwyciężyła w derbach. Garbarnia na samym dnie

krk
Garbarnia - Puszcza
Garbarnia - Puszcza Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Puszcza Niepołomice wraca z Krakowa z kompletem punktów. Podopieczni Tomasza Tułacza w derbowej konfrontacji pokonali Garbarnię 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Krzysztof Drzazga. Beniaminek z Krakowa przegrał po raz jedenasty w sezonie i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Starcie dwóch drużyn z Małopolski nie stało na najwyższym poziomie. Przed przerwą konkretniejsze sytuacje stworzyli przyjezdni z Niepołomic. Najpierw Garbarnię przed utratą bramki uratował Marcin Cabaj, który odbił piłkę po silnym strzale Longinusa Uwakwe. W 20. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Konrad Stępień, ale z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Wreszcie przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do bramki Garbarni trafił Marcin Orlowski. Gol nie został jednak uznany, bo sędzia dopatrzył się ofensywnego przewinienia.

W drugiej połowie goście dopięli swego. W 67. minucie w roli głównej wystąpił Krzysztof Drzazga, który przelobował Cabaja. Po stracie bramki gospodarze odważniej zaatakowali drużynę Puszczy, ale nie zmusili Miłosza Mleczki do większego wysiłku.

Zespół z Niepołomic odniósł siódme zwycięstwo w sezonie i do ośmiu przedłużył serię meczów bez porażki. Garbarnia spadła natomiast na same dno ligowej tabeli.

Piłkarz meczu: Krzysztof Drzazga