Fortuna 1 Liga. Radomiak nie zwalnia tempa. Wigry rozbite w Suwałkach

Włodzimierz Łyżwa
Fortuna 1 Liga. Szóste z rzędu zwycięstwo Radomiaka Radom! Podopieczni Dariusza Banasika pokonali w Suwałkach miejscowe Wigry 4:1 (2:0). Bohaterem spotkania był Brazylijczyk Leandro, który popisał się dubletem. Radomiak awansował na pozycję lidera I ligi.

Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki - Radomiak Radom 1:4

Do 34 minuty czekaliśmy na gola w tym meczu. Po zagraniu Patryka Mikity do Rossi Leandro, Brazylijczyk ograł w trampkarski sposób jednego z graczy gospodarzy i mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Dominika Kąkolewskiego.

Była to setna bramka zdobyta przez Rossi Leandro, od kiedy gra w Radomiaku. Najbardziej zadowolony po strzeleniu gola przez Rossi Leandro był Mirosław Hernik, były prezes i właściciel Radomiaka, który w 2012 roku na zasadzie transferu definitywnego za 12.500 złotych pozyskał Brazylijczyka z Zawiszy Rzgów.

Wigry po stracie gola rzuciły się do odrabiania strat i przez kilka minut było bardzo gorąco w naszym polu karnym. Radomiak bardzo mądrze się bronił i nie dał sobie strzelić gola.
Sam natomiast zadał mocny cios w 45 minucie. Dawida Abramowicza w polu karnym sfaulował Dawid Sołdecki i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rossi Leandro i potężnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Początek drugiej połowy dla Radomiaka i Mateusz Lewandowski miał dwie dogodne okazje bramkowe, ale skończyło się na strachu.
Za to padła bramka dla gospodarzy. W 60 minucie, po strzale Roberta Bartczaka z 10 metrów piłka wpadła do siatki.

W 72 minucie za zagranie piki ręką przez gracza gospodarzy na 20 metrze, rzut wolny wykonywał Meik Karwot i futbolówka zatrzepotała w siatce. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry, Patryk Mikita po zagraniu piłki przez Mateusza Michalskiego.

Piłkarz meczu: Leandro