Rossi Leandro, strzelec drugiego gola dla Radomiaka.
Rossi Leandro, strzelec drugiego gola dla Radomiaka. tylkoradomiak.pl
W meczu 10 kolejki Fortuna 1 Liga, Chojniczanka Chojnice przegrała 1:3 z Radomiakiem Radom.

Chojniczanka Chojnice - Radomiak Radom 1:3 (1:3)
Bramki: Emil Drozdowicz 14 - Maciej Górski 8, Rossi Leandro 24, Dawid Abramowicz 39.
Radomiak: Kochalski - Abramowicz (60 Karwot), Grudniewski, Cichocki, Jakubik - Lewandowski, Kaput - Michalski, Makowski, Leandro (79 Mikita) - Górski.
Chojniczanka: Janukiewicz - Sylwestrzak, Żitko, Wołąkiewicz, Paprzycki - Wolski, Obrocnik - Wachowiak (77 Żukowski), Drozdowicz, Mudra - Kuzimski (65 Trochim).
Żółte kartki: Kochalski, Jakubik, Lewandowski, Kaput (Radomiak), Paprzycki, Mudra (Chojniczanka).
Sędziował: Tomasz Marciniak z Płocka.

Po 45 minutach gry, Radomiak prowadził tylko 3:1, a powinien znacznie wyżej. Można powiedzieć, że to była bardzo dobra pierwsza połowa podopiecznych trenera Dariusza Banasika.
Już pierwsza akcja radomian o mało nie zakończyła się zdobyciem gola. Futbolówka po potężnym strzale Rossi Leandro z ponad 30 metrów o centymetry minęła światło bramki gospodarzy.
W 8 minucie już było 1:0 dla zielonych. Dawid Abramowicz zagrał piłkę w pole karne, gdzie Maciej Górski ze stoickim spokojem głową skierował ją do siatki.
W 14 minucie, z bocznego sektora boiska, rzut wolny wykonywał Bartosz Wolski. Wrzucił ją w pole karne, gdzie nasz bramkarz Mateusz Kochalski już miał ją w rękach i nagle wypuścił. Dopadł do niej Emil Drozdowicz i wpakował do pustej bramki.
Cała nasza drużyna domagała się faulu na naszym bramkarzu. Na nic zdały się protesty, gol został uznany.

99 gol Leandro

Radomiak nie podłamał się pechową stratą i szybko opowiedział bramką. Rossi Leandro strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza Radosława Janukiewicza. Była to 99 bramka zdobyta przez Brazylijczyka od kiedy gra w Radomiaku.
W 39 minucie, rzut rożny wykonywał Rossi Leandro, zagrał na 25 metr do Michała Kaputa, który zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od jednego słupka, później od drugiego i wyszła w pole, gdzie dopadł do niej Dawid Abramowicz i umieścił ją w siatce.

Uraz Jakubika
Od 46 minuty na boisku pojawił się Adam Banasiak za kontuzjowanego Damiana Jakubika (uraz mięśniowy). W 60 minucie boisko opuścił kolejny defensywny gracz Radomiaka, Dawid Abramowicz z powodu urazu mięśniowego. Na boisku pojawił się Meik Karwot.