Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom rozniósł Puszczę Niepołomice 4:0 i dogonił ŁKS Łódź. Dublet Mateusza Radeckiego

Jacek Czaplewski
Fortuna 1 Liga. W zaległym meczu 21. kolejki Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice aż 4:0 (2:0). Dzięki wygranej zespół Dariusza Banasika zrównał się puktami z trzecim ŁKS Łódź. Bardzo dobry występ zaliczył Mateusz Radecki - autor dubletu.

Mecz Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 0:4
Radomiak wygrał po raz czwarty z rzędu, a po raz dwunasty w ogóle. O dzisiejsze zwycięstwo przyszło mu walczyć w trudnych warunkach. W Niepołomicach wiało i padało - zwłaszcza podczas pierwszej połowy. Było chłodno, a przez obfite opady na murawie wystąpiły ogromne kałuże. Jedna z nich zatrzymała dobrze zapowiadającą się kontrę w drugiej połowie.

Pierwsza bramka dla Radomiaka padła po rzucie rożnym. Dośrodkowanie od Miłosza Kozaka wykończył głową Mateusz Radecki. Bramkarz z ostatnim obrońcą próbowali jeszcze wybić piłkę sprzed linii, ale ta i tak zatrzepotała w siatce.

Druga bramka to efekt przejęcia piłki i serii trzech strzałów. Wobec ponowionej próby Karola Angielskiego bramkarz okazał się bezsilny. Radomiak zszedł na przerwę z solidną zaliczką. Wynik ustalił pod koniec meczu. Ponownie trafił Radecki, a wyniki ustalił Dominik Sokół.

Piłkarz meczu: Mateusz Radecki
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Bayern Monachium walczył dzielnie, ale nie podołał. W walce o trofeum Ligi Mistrzów pozostało PSG - dzięki zaliczce z pierwszego meczu. Zobaczcie, jak internauci podsumowali rewanż w Paryżu. Znajdziecie tu i porównanie Neymara do Milika, i Lewandowskiego w łóżku, któremu trofeum odbiera Mbappe.

Memy o meczu PSG - Bayern: Lewandowski polewa, Mbappe bierze...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0