Fortuna 1 Liga. Raków utrzymał przewagę. Lider zwyciężył w Niepołomicach

Tomasz Kuczyński
Anna Kaczmarz / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Rakowa nie zwalniają tempa. Po niezwykle intensywnym meczu częstochowianie pokonali w Niepołomicach Puszczę 3:1. Drużyna Marka Papszuna zachowała pięciopunktową przewagę nad drugim ŁKS-em.

Pierwszoligowcy w ten weekend rozpoczęli rundę rewanżową. Ekipa z Niepołomic miała za co się rewanżować, bo na początku sezonu przegrała w Częstochowie 0:3. Kłopoty drużyny Tomasza Tułacza zaczęły się w 16. minucie, kiedy trzeba było dokonać wymuszonej zmiany. Kontuzjowany Longinus Uwakwe został zmieniony przez Marcina Orłowskiego.

Goście w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę strzelił były zawodnik Puszczy Maciej Domański, który otrzymał piłkę od Miłosza Szczepańskiego i precyzyjnym strzałem zaskoczył Miłosza Mleczkę.

Puszcza zdołała odpowiedzieć w najlepszy z możliwych sposobów, czyli golem. Sędzia podyktował rzut karny za faul w obrębie 16 metrów. Wprawdzie bramkarz Rakowa Michał Gliwa wyczuł zamiar Piotra Stawarczyka co do kierunku strzału, ale piłka i tak wpadła do siatki.

Puszcza po przerwie starała się zadać drugi cios, ale ponownie na prowadzenie wyszli częstochowianie. Po dośrodkowaniu Patryka Kuna Szymon Lewicki uderzeniem głową pokonał Mleczkę.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat i dwukrotnie Gliwa ratował swój zespół. Po jednej ze świetnych interwencji bramkarz Rakowa zbierał gratulacje od kolegów z drużyny.

W 68. minucie goście byli bliscy trzeciej bramki. Po strzale Marcina Domańskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Puszcza kończyła mecz w dziesiątkę. W 88. minucie Stawarczyk zobaczył drugą żółtą kartkę, a zaraz po niej czerwoną. W doliczonym czasie lider dobił rywali po golu Marcina Listkowskiego, zaliczając czwarte z rzędu zwycięstwo i przedłużając serię bez porażki do 15 meczów.

Piłkarz meczu: Maciej Domański
Atrakcyjność meczu: 7,5/10