Fortuna 1 Liga. Resovia grała w przewadze, ale biła głową w mur. Remis z Miedzią Legnica

Krzysztof Kowalski
Waldemar Mazgaj
Resovia bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica
Resovia bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica Miedź Legnica
Fortuna 1 Liga. Resovia nie wykorzystała szansy na komplet punktów. W meczu z Miedzią Legnica gospodarze niemal całą drugą połowę grali w przewadze. Nie skruszyli jednak muru legniczan. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Fortuna 1 Liga: Resovia - Miedź Legnica 0:0

Po porażce z Górnikiem Łęczna (0:2) trener Radosław Mroczkowski dokonał trzech zmian w składzie; wracający po pauzie za kartki Mikulec zmienił Adamskiego, zaś Kubowicz w środku obrony zastąpił Markovicia, który miał udział przy wszystkich trzech bramkach straconych wiosną przez zespół w „pasiakach”. W kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Geńca, który w sparingu rezerw nabawił się urazu barku, po którym będzie musiał pauzować co najmniej przez miesiąc.

Rzeszowianie do przerwy częściej próbowali przebywać pod bramką Miedzi, by zdobyć punkty bezcenne w grze o utrzymanie oraz zrewanżować się ekipie z Dolnego Śląska za porażkę 0:4 z Legnicy, która była jej najwyższą w tym sezonie.

By pokonać Lenarcika zabrakło jednak… celnych strzałów, bo okazje były. Wróbel uderzał głową, Mikulec lewą nogą z 8 m, a Demianiuk zza pola karnego i Jaroch z wolnego z 25 m – minimalnie niecelnie. Podobać mogło się jednak dążenie do sforsowania legnickiej obrony, której zawodnicy uciekali się do fauli i już do przerwy zgromadzili trzy żółte kartki.

Goście, którzy walczą co najmniej o baraże, szukali swoich szans przede wszystkim po stałych fragmentach gry, ale uważnie grała obrona „pasiaków” dowodzona przez Podhorina, grała uważnie. Dopuściła jednak do groźnego strzału z 17 m Makucha, któremu zabrakło centymetrów, by pokonać Dybowskiego.

Początek drugiej połowy był obiecujący, nie tylko pod względem celnych strzałów. Do 50 minuty oddali takie Demianiuk (dwa) i Trondt.

Chwilę później układ sił na murawie zmienił się, po drugiej żółtej kartce Purzyckiego, który ostro potraktował Mikulca. Cofnięta Miedź szukała tylko kontr, "pasiaki" w ataku pozycyjnym nie czuły się zbyt dobrze, upływający czas był złym doradcą.

W przewadze trudno było rozgrywać atak pozycyjny, więc Jaroch sprawdził formę Lenarcika z wolnego, Wasiluk (chwilę wcześniej dostał "żółtko" próbując wymusić karnego) huknął najpierw wysoko nad bramką, później - po koronkowej akcji - niewiele od "okienka".

Najbardziej aktywny "Wasyl" czuł się dobrze, w 77. minucie huknął z 30 m tuż bramki. Chwilę później po ostrej wrzutce Mikulca "samobója" omal nie zaliczył Gonzales.

W 81. minucie sporo szczęścia miał Słaby, że po ostrym faulu na Trondtcie nie wyleciał z boiska. A "pasiaki" nadal niemrawo próbowały rozmontować defensywę, strzelając najczęściej zza pola karnego. Mikulec huknął niecelnie, po centrze Jarocha Zieliński odgrywał chyba do bramkarza ręką i rzeszowianie domagali się karnego.

W końcówce legniczanie sprytnie trzymali piłkę daleko od swojej bramki. Okazje miał jeszcze Antonik, ale oddał niecelny strzał, już 10. gospodarzy w tym meczu.

Piłkarz meczu: Paweł Lenarcik
Atrakcyjność meczu: 3/10

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o FORTUNA 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Poznaliśmy wysokość nagród jakie UEFA wręczy za przełożony turniej Euro 2020. Reprezentacja Polski bije się o naprawdę duże pieniądze. Już za sam awans na konto PZPN wpłynęło (lub wkrótce wpłynie) 9,25 mln euro. To kwota na poziomie rocznego budżetu takich klubów jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław...Jeżeli Polska wyrówna sukces z Francji, czyli zakończy udział na ćwierćfinale, to zarobi o blisko 4 mln euro więcej.

Ile reprezentacja Polski może zarobić na Euro 2020? Oto wyso...

Głośne transfery beniaminka 3 ligi. Kto przyszedł do KS Kutno?