Fortuna 1 Liga. Sandecja Nowy Sącz wypunktowała GKS przed przerwą. Trzy gole

Jacek Czaplewski
Sandecja wypunktowała GKS przed przerwą. Trzy gole
Sandecja wypunktowała GKS przed przerwą. Trzy gole Mirosław Szozda
Fortuna 1 Liga. Trzy gole w Bełchatowie. Wszystkie strzeliła Sandecja Nowy Sącz, która ograła GKS 3:0 (3:0). Był to pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek.

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0:3
To piąty mecz GKS-u z rzędu bez zwycięstwa, ale pierwszy bez trenera Artura Derbina na ławce. Tuż przed wznowieniem rozgrywek zastąpił go Marcin Węglewski. Tę funkcję będzie piastować do końca sezonu.

GKS nie miał dziś wiele do powiedzenia. Losy meczu zostały przesądzone jeszcze przed przerwą. Dobrze grająca Sandecja zdązyła w niej zdobyć trzy bramki. Strzelanie rozpoczął Mateusz Klichowicz - po dokładnym przerzucie. Potem z okolicy dziesiątego metra podwyższył Damian Chmiel. Jedenastkę po zagraniu ręką w 44 minucie wykorzystał natomiast Maciej Małkowski.

W drugiej połowie Sandecja odpuściła pogoń za kolejnymi bramkami. GKS nie potrafił za to zdobyć nawet honorowej. Najbliżej szczęścia był Bartosz Biel. Po podaniu od aktywnego Emila Thiakane z murawy wyrósł jednak Daniel Bielica.

Dzięki wygranej Sandecja przesunęła się na ósme miejsce. GKS grzęźnie na piętnastym. Spadnie do strefy spadkowej, jeśli Odra Opole pokona na wyjeździe Radomiaka Radom.

Piłkarz meczu: Maciej Małkowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Marcin Zając to postać znana chyba każdemu kibicowi polskiej ekstraklasy. Były pomocnik zakończył zawodową karierę kilka lat temu. Obecnie mieszka i pracuje w Łodzi - jest trenerem personalnym. Trenerem wiarygodnym, bo z dużym doświadczeniem i wciąż imponującą sylwetką.  Mimo upływu lat Zając świetnie się trzyma. Część jego obserwujących była wręcz zaskoczona kiedy na Instagramie wrzucił zdjęcie z 20-letnią córką Julią. Oboje wyglądali na nim przecież jak brat i siostra, a nie jak ojciec i córka - co świadczy też o doskonałych genach rodziny Zająców. W maju Zając skończył 45 lat. Podczas wieloletniej kariery grał dla Widzewa Łódź (zdobył z nim mistrzostwo), Groclin Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski (zdobył Puchar Polski), dla Lecha Poznań czy Ruchu Chorzów. Na koncie ma 11 występów w reprezentacji Polski. Prywatnie Marcin Zając to mąż Karoliny, ojciec Mai i Julii.

Ojciec z... córką. Sylwetka byłego piłkarza, Marcina Zająca ...