Fortuna 1 Liga. Sandecja Nowy Sącz znów wygrała. Puszcza Niepołomice z pretensjami do sędziego

Jacek Czaplewski
Fortuna 1 liga. Sandecja Nowy Sącz wygrzebuje się z dna. Tym razem pokonała Puszczę Niepołomice 1:0 (0:0). W drugiej połowie jedenastkę wykorzystał Michal Piter-Bućko.

Mecz Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0:1
Puszcza w pierwszej połowie nie straciła bramki, ale straciła dwóch zawodników i trenera przy linii. Z powodu kontuzji boisko przedwcześnie opuścili Hubert Tomalski i Jewhen Radionow. Tomasz Tułacz, nie mogąc pogodzić sie z pobłażaniem na ostrą grę, zaprotestował, za co sędzia Jacek Lis pokazał mu dwie żółte kartki i czerwoną. Ponad godzinę szkoleniowiec spędził więc na trybunach.

Sam mecz nie był zbyt ekscytujący. Przed przerwą zabrakło klarownych sytuacji. W Niepołomicach świeciło słońce, temperatura w porównaniu do ostatnich dni okazała się wysoka, ale wiał silny wiatr i może to nie pozwoliło niektórym zawodnikom na rozwinięcie skrzydeł...

O wyniku meczu zadecydowała sytuacja z 62 minuty. Wówczas sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Puszczy. Protesujący piłkarze, w tym bramkarz, otrzymali po kartce, a szansę na gola zamienił niezawodny w takich chwilach Michal Piter-Bućko.

To drugi komplet punktów Sandecji w sezonie - drugi z rzędu. Dzięki wygranej drużyna z Nowego Sącza opuściła ostatnie miejsce, spychając na nie Resovię.

Piłkarz meczu: Michal Piter-Bućko