Fortuna 1 Liga. Skrót meczu Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 1-1 [BRAMKI, WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. Seria Ruchu Chorzów została przerwana. Po serii trzech wygranych "Niebiescy" stracili punkty. Remis 1:1 z Górnikiem Łęczna sprawił, że Ruch zajmuje obecnie 2. miejsce.

Wynik tego spotkania w 21. minucie otworzył Podliński. Sergiy Krykun popisał się przepiękną indywidualną akcją na lewym skrzydle, podał do napastnika, który nie miał problemu, żeby wykończyć sytuację.

Do wyrównania doszło w 61. minucie, kiedy Kobusiński wyszedł sam na sam z bramkarzem i wykończył bardzo ławką sytuację.

Ruch Chorzów zajmuje aktualnie 2. miejsce i marzy o tym, żeby awansować do Ekstraklasy. Sytuacja Górnika nie jest tak kolorowa. Ekipa z Łęcznej jest na 13. miejscu i ma tylko cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Przez Zielono-Czarnymi bardzo ważne mecze. 13 marca Górnik zmierzy się z Arką Gdynia, która jest na 5. miejscu, natomiast 18 marca z Chojniczanką, która także walczy o utrzymanie. Ruch Chorzów zmierzy się z Chojniczanką już 10 marca, a 19 marca czeka nas prawdziwy hit 1. ligi - mecz Ruch Chorzów - ŁKS Łódź. Bardzo prawdopodobne, że lider zagra z wiceliderem.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 1-1

Bramki: Podliński (21'), Kobusiński (61')
Żółte kartki: Szczepan, Baranowski, Szywacz