Fortuna 1 Liga. Stal bez fotelu lidera! GKS Bełchatów wygrał i opuścił strefę spadkową. Bohaterem Bartosz Biel

Jacek Czaplewski
Bartosz Biel - bohater GKS Bełchatów
Bartosz Biel - bohater GKS Bełchatów dariusz smigielski/dziennik lodzki
Fortuna 1 Liga. Stal Mielec nie została nowym liderem. Na wyjeździe przegrała z GKS Bełchatów 1:2 (1:1). Jej katem okazał się autor dwóch trafień - Bartosz Biel.

Mecz GKS Bełchatów - Stal Mielec 2:1
Tabela znów ułożyła się po myśli Stali. Tym razem drużyna Dariusz Marca mogła awansować nie z trzeciej na drugą lokatę, ale z drugiej na pierwszą. Stałoby się tak w przypadku zwycięstwa, po remisie Podbeskidzie Bielsko-Biała (lider) z GKS Tychy.

Mecz dla Stali zaczął się jednak źle. Nie minęło nawet 10 minut, a GKS cieszył się z gola. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartosz Biel.

Do wyrównania szybko doprowadził Bartosz Nowak. Lider drugiej linii świetnie odnalazł się w polu karnym. Uderzył przy prawym słupku - po raz dziesiąty w sezonie. To najlepszy dorobek w całej Stali.

W drugiej połowie Stal nie potrafiła zbudować przewagi. Nie stworzyła żadnej dogodnej sytuacji. Niewiele z gry miał też GKS, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu zadał decydujący cios. Głową do siatki trafił Biel.

Dzięki wygranej GKS opuścił strefę spadkową. Jest czternasty. Stal zajmuje drugie miejsce. Straci je jeśli Warta Poznań wygra swój mecz.

Piłkarz meczu: Bartosz Biel