Fortuna 1 Liga. Stal Mielec lepsza od GKS-u Jastrzębie. Show Andrei Prokicia

psz, Jacek Sroka
karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Fortuna 1 Liga. Stal Mielec wygrała u siebie z GKS-em Jastrzębie (3:1) w drugim piątkowym meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Bohaterem spotkania został Andreja Prokić, z którym ogromne kłopoty mieli obrońcy gości. Serb strzelił gola, dołożył asystę i kluczowe podanie.

Piłkarze z Jastrzębia meczem ze Stalą kończyli serię trzech kolejnych wyjazdów. Niestety wyprawa do Mielca zakończyła się niepowiedzeniem podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza. Porażka GKS była jak najbardziej zasłużona. Trener gospodarzy Dariusz Marzec udanie zadebiutował na ławce przed własną publicznością.

Gospodarze pierwszego gola strzelili już w 18 min. Po szybkiej kontrze uderzeniem z 15 m popisał się Andreja Prokić i piłka ugrzęzła w bramce Grzegorz Drazika. Serb pierwszą dogodną okazję chwilę wcześniej zmarnował, ale za drugim razem się już nie pomylił. Chwilę po golu Prokić trafił w słupek. Po tym ciosie jastrzębianie zdołali się jednak podnieść. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Farid Ali. Ukrainiec z ostrego kąta trafił do siatki mielczan.

Po zmianie stron na boisku zaznaczyła się dominacja Stali. Najpierw znakomitej okazji nie wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Później jednak na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Krystian Getinger. Obrońca mielczan popisał się ładnym uderzeniem zza linii pola karnego, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Michała Bojdysa i myląc bramkarza wpadła do bramki. Potem okazje na kolejne gole miał Prokić, ale Serb nie wpisał się po raz kolejny na listę strzelców. Zamiast niego zwycięstwo miejscowych w ostatniej minucie przypieczętował Adrian Paluchowski, a Prokić zaliczył przy tym trafieniu asystę.

Jastrzębianie w drugiej połowie mieli tylko jedną dobrą okazję. W 62 min. po uderzeniu głową Bojdysa piłka trafiła w słupek. GKS przegrał drugi mecz z rzędu, a trzeci w ogóle. Za każdym razem piłkarze z Jastrzębia doznawali porażek na wyjazdach. Za tydzień spotkanie podopiecznych trenera Skrobacza nie jest przełożone. W sobotę zmierzą się u siebie z Wigrami Suwałki.