Fortuna 1 Liga. Starcie beniaminków dla ŁKS-u. Koniec passy Jastrzębia

PI
ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:0
ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 Krzysztof Szymczak
ŁKS Łódź wygrał przed własną publicznością z GKS-em 1962 Jastrzębie 2:0. Spotkanie beniaminków Fortuna 1 Ligi stało na niezłym poziomie, a kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli narzekać na brak emocji. Dzięki zwycięstwu podopieczni Kazimierza Moskala awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz ŁKS-u z GKS-em 1962 był starciem beniaminków i sąsiadów w tabeli. Przed spotkaniem łodzianie zajmowali szóstą, a goście siódmą pozycję. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku panowała walka, a w 12. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. W dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Piątek, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika.

Jastrzębianie gorzej weszli w mecz, ale z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. Szczęścia szukali Adamek i Jadach, ale za każdym razem na posterunku był Michał Kołba. Przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzył Farid Ali, ale ponownie górą był bramkarz miejscowych.

Druga część gry rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Pierwsze ostrzeżenie wysłał Wojciech Łuczak, gdy piłka po jego strzale minimalnie poszybowała nad poprzeczką. W 59. minucie na trybunach wybuchła euforia, bowiem Rafał Kurzawa popisał się celną główką i dał prowadzenie gospodarzom. GKS chciał szybko odpowiedzieć, ale Kołba efektownie zatrzymał uderzenie Adamka. W 72. minucie Farid Ali zdecydował się na uderzenie, ale piłka odbiła się od słupka. W 81. minucie stało się jasne, że gościom będzie bardzo ciężko wywieźć z Łodzi chociaż jedno oczko. W polu karnym sfaulowany został Artur Bogusz, a rzut karny na bramkę zamienił Maksymilian Rozwandowicz. Drużynie Jarosława Skrobacza nie udało się strzelić kontaktowej bramki i trzy punkty zostały w Łodzi.