Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn wygrał w Chojnicach z Chojniczanką. Świetny występ Artura Siemaszki

Jacek Czaplewski
Zaktualizowano
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3 JCZ
Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice nie umie grać u siebie. Tym razem przy Mickiewicza przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:3 (1:1). Decydującą bramkę zdobył Artur Siemaszko.

Mecz Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3
Chojniczanka przystępowała do meczu z szesnastego miejsca (zagrożonego spadkiem). Trudno było uznać ją za zdecydowanego faworyta. U siebie ugrała dotąd tyle samo punktów co na wyjeździe - i to grając trzy spotkania więcej.

Przed przerwą Chojniczanka zdobyła wprawdzie bramkę, po ładnej akcji Agwana Papikjana, ale nie prowadziła. Grała też zdecydowanie słabiej. To Stomil potrafił wymieniać piłkę po ziemi i co kilka minut dochodzić do pozycji strzeleckich. Z jego strony zamieszanie robił zwłaszcza Artur Siemaszko. To jednak po dośrodkowaniu z drugiego skrzydła do wyrównania doprowadził Grzegorz Lech (czwarty gol w sezonie).

W drugiej połowie Stomil dopiął swego i trafił na 2:1. Zwycięstwo dał tak naprawdę Siemaszko (drugi gol w sezonie), który po podaniu odwrócił się z piłką i mierzonym strzałem umieścił ją przy lewym słupku. Wynik na 3:1 w doliczonym czasie ustalił Oktawian Skrzecz, trafiając po kontrze.

Chojniczanka po tym meczu grzęźnie w strefie spadkowej. Najlepszej okazji na wyrównanie nie wykorzystał dla niej zmiennik Mateusz Żukowski, który z paru metrów uderzył w Piotra Skibę. Za tydzień kolejny mecz u siebie. Do Chojnic przyjedzie beniaminek GKS Bełchatów. Stomil podejmie natomiast liderującą Stal Mielec.

Piłkarz meczu: Artur Siemaszko