Fortuna 1 Liga. Stomil pokonał Wigry. Zbliża się do barażu o ekstraklasę

Jacek Czaplewski
Fortuna 1 Liga. Sama ambicja nie wystarczy. Wigry Suwałki po raz siedemnasty w sezonie przegrały mecz w lidze. Tym razem na wyjeździe musiały uznać wyższość Stomilu Olsztyn. Zadecydowała bramka sprzed przerwy, autorstwa Janusza Bucholca.

Mecz Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:0
To trzeci występ Stomilu pod wodzą nowego trenera. Za jego kadencji udało się już pokonać drużyny zamykające tabelę: wcześniej Chojniczankę (1:0), dzisiaj Wigry (1:0).

Stomil wciąż liczy się w walce o miejsce barażowe. Na tę chwilę traci ledwie trzy punkty. O zwycięstwie nad Wigrami zadecydowała akcja z 12 minuty kiedy do siatki trafił Janusz Bucholc - były gracz suwalskiego zespołu.

Mecz toczył się w trudnych warunkach. Długo padał rzęsisty deszcz, było też słuchać odgłosy grzmotów. Piłka płatała figle i jednym, i drugim, ale wynik nie drgnął.

Wigry kończyły mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce Arkadiusza Najemskiego. Niewykluczone, że ich los jest już przesądzony. Po 27 kolejkach (na 34) tracą aż 11 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Piłkarz meczu: Janusz Bucholc.