Waldemar Mazgaj
Resovia zagrała dwie zupełnie różne połowy.
Resovia zagrała dwie zupełnie różne połowy. Fot. Krzysztof Kapica
W 23. kolejce Fortuna 1 ligi Apklan Resovia podzieliła się punktami z Odrą Opole, remisując 1:1. Obie bramki zdobył Dawid Kubowicz, najpierw samobójczą, potem do właściwej bramki. Remis przyjęto z niedosytem, bo w drugiej połowie gra „pasiaków” wyglądała naprawdę nieźle.

Trener Radosław Mroczkowski zmianami w wyjściowej „11” zaskoczył nie tylko kibiców. Mocno ofensywne ustawienie było jednak tylko na papierze, bo na boisku gra „pasiaków” nie wyglądała zbyt dobrze. Choć momenty były…

Najbliżej celu był w 14. minucie Jakub Wróbel, ale jego uderzenie z 13 m tylko ostemplowało słupek. Były też trzy próby Karola Twardowskiego – jedna zablokowana i dwie niecelne, być może dlatego na drugą połowę już nie wyszedł.

ZDJĘCIA Z MECZU:

W sobotnim meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi Apklan Resovia zremisowała u siebie z Odrą Opole 1:1.RELACJA Z MECZU ---> TUTAJ

Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia - Odra Opole 1:1 w meczu walk...

Groźniejsza była jednak Odra, która nie tylko liczebnie opanowała środek pola. Opolanie do przerwy też dwa razy ostemplowali słupek – w 8. min Szymon Drewniak z powietrza (dobitka Piotra Żemło z 4 m przeleciała nad bramką!), a w 21. Rafał Niziołek zaskakująco z 20 m.

Od tego momentu gra „siadła”, choć wciąż aktywniejsi byli goście, którzy szczególnie z lewej strony potrafili wykorzystać nieswoją pozycję Nemanji Markovicia. Po jednej z takich wrzutek skiksował Dawid Kubowicz i zupełnie zaskoczył Karola Dybowskiego. 0:1!

Trener Mroczkowski nie czekał ze zmianami, dwie w przerwie, trzecia w 61. minucie i na boisku oglądaliśmy chyba optymalny skład „pasiaków”.

Gospodarze naciskali coraz mocniej, już w 63. mógł być remis, gdy z 30 m huknął Bartosz Jaroch i po rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę.

To był sygnał do ataku. W 69. z wolnego groźnie strzelał Wróbel, chwilę później po rogu Jarocha Sojlić rozprowadził na lewej stronie Rafała Mikulca, który zagrał spod końcowej linii na 5. metr, a Kubowicz mógł się zrehabilitować.

Mecz się otworzył, dobrej okazji nie wykorzystał m.in. Mukulec trafiając w boczną siatkę w 80. minucie. Opolanie też szukali swoich szans, ale po zmianie stron zwyczajnie nie mieli pomysłu.

W doliczonym czasie po wrzutkach z prawej i lewej strony brakło precyzji i odrobiny szczęścia przy uderzeniach Jarocha i Radosława Adamskiego.

Znów „pasiaki” opuszczały murawę z ogromnym niedosytem, ale 9. punkt na wiosnę w sześciu meczach to taki sam dorobek, jak w całej rundzie jesiennej.

Podkarpackie kluby dbają o murawy. Przełom marca i kwietnia to idealny moment na poprawę stanu boiska. Zobaczcie, jak wyglądają prace na poszczególnych murawach.

Podkarpackie kluby dbają o murawy. Zobaczcie, jak wyglądają ...

Apklan Resovia – Odra Opole 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kubowicz 40-samobójcza, 1:1 Kubowicz 70.

Resovia: Dybowski – Marković (61 Adamski), Podhorin, Kubowicz, Słaby – Jaroch, Kuczałek (46 Wasiluk), Sojlić, Mikulec – Twardowski (46 Zdybowicz), Wróbel. Trener Radosław Mroczkowski.

Odra: Kuchta – Mikinić, Żemło, Wypych, Matuszewski – Nowak (74 Gancarczyk), Trojak, Drewniak, Niziołek (82 Kort), Janus – Czapliński (74 Piech). Trener Piotr Plewnia.