Fortuna 1 Liga. W dziesiątkę nie wyszło. Radomiak zremisował z Termaliką

Jacek Czaplewski
W dziesiątkę nie wyszło. Radomiak zremisował z Termaliką
W dziesiątkę nie wyszło. Radomiak zremisował z Termaliką Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom nie utrzymał prowadzenia w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica do wyrównania (1:1) doprowadziła w drugiej połowie kiedy grała w przewadze jednego zawodnika. Ten punkt "Słoniom" niespecjalnie pomaga w wywalczeniu miejsca gwarantującego baraże o ekstraklasę.

Opis tego meczu należałoby podzielić do czasu czerwonej kartki dla Meika Karwota (1-50 minuta) i po niej (51-95 minuta). Do czasu gry jedenastu na jedenastu to Radomiak przeważał. Udokumentował to bramką Macieja Świdzikowskiego. Obrońca po rożnym poprawił uderzenie drugiego stopera, Mateusza Cichockiego, który obił poprzeczkę.

Termalica przeszła do ataku dopiero po zmianie stron. Swego dopięła w końcówce - również po wstrzeleniu w pole karne. Do siatki z bliska trafił Mateusz Grzybek, któremu piłkę dograł Piotr Wlazło. Analiza tej sytuacji trwała kilka minut, ponieważ sędzia Sebastian Krasny nie był pewny czy bramkarz Cezary Miszta nie został sfaulowany, albo czy któryś z zawodników "Słoni" nie znalazł się na pozycji spalonej.

Radomiak na finiszu powalczy z Wartą Poznań o zajęcie trzeciego miejsca. Termalice pozostaje gra o miejsce gwarantujące baraże. Na razie jest "bezpieczna", bo zajmuje szóste miejsce (w barażach zagrają drużyny z miejsc 3-6).

Piłkarz meczu: Piotr Wlazło
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kibice powoli wracają na stadiony w PKO Ekstraklasie. W 35. kolejce na trybunach zasiadło nieco ponad 32 tys. widzów, co jest całkiem niezłym rezultatem. Na pewno najlepszym po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Fani dostali zielone światło od 19 czerwca. Do tej pory odbyło się pięć serii spotkań z kibicami na trybunach. No właśnie, gdzie po powrocie ligi przyszło najwięcej kibiców? Pamiętajcie, że kluczowa jest tutaj pojemność danego obiektu oraz ilość meczów rozegranych u siebie. Ponadto nie wszystkie kluby organizują imprezy masowe.Gdzie przychodzi najwięcej kibiców? SPRAWDŹ! -->

Frekwencja w Ekstraklasie po pandemii: gdzie przychodzi najw...