Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki zwycięskie w debiucie Crettiego. Odra Opole wciąż ostatnia

Krzysztof Kowalski
Fortuna 1 Liga. Pierwsza wygrana Wigier od 25 sierpnia. Zespół z Suwałk prowadzony przez nowego trenera Pawła Crettiego pokonał Odrę Opole 1:0 (1:0). Goście mogli ten mecz co najmniej zremisować, ale nie wykorzystali nawet tak doskonałej okazji jak rzut karny. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w 8. minucie Kamil Sabiłło.

Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki - Odra Opole 1:0

Wigry po raz pierwszy zagrały pod wodzą Pawła Crettiego. Szkoleniowiec przez 11 lat związany był z Pogonią Szczecin, a ostatnio pracował jako pierwszy trener drużyny rezerw Portowców. Debiut wypadł obiecująco.

Gospodarze z impetem ruszyli na najsłabszy w lidze zespół. Na efekty ich starań nie trzeba było długo czekać. Już w ósmej minucie po asyście Grzegorza Aftyki piłkę do siatki skierował Kamil Sabiłło. Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Dwukrotnie niezłych sytuacji nie wykorzystał Szymon Skrzypczak.

Drugą połowę piłkarze Odry rozpoczęli z dużym animuszem i zepchnęli Wigry do defensywy. Groźnie było po strzale z woleja Skrzypczaka, po którym piłka minimalnie ominęła spojenie słupka z poprzeczką. Napastnik Odry najlepszą sytuację zmarnował w 86. minucie. Skrzypczak podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Jakubie Czyżyckim. Przegrał jednak pojedynek z Dominikiem Kąkolewskim i pierwsze od sierpnia zwycięstwo Wigier stało się faktem.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Dominik Kąkolewski

W 86. minucie Szymon Skrzypczak nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Dominik Kąkolewski).