Fortuna 1 Liga. Wigry zagrały do końca! Zwycięstwo nad Sandecją po golu Sauczka

Jacek Czaplewski
Wigry zagrały do końca! Zwycięstwo nad Sandecją
Wigry zagrały do końca! Zwycięstwo nad Sandecją Wigry Suwałki
Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki w swoim przedostatnim domowym meczu pokonały Sandecję Nowy Sącz 1:0 (0:0). Rzutem na taśmę zwycięską bramkę zdobył wprowadzony Cezary Sauczek.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Gra toczyła się głównie w środku pola. Brakowało składnych akcji i groźnych strzałów. Aż do 86 minuty kiedy po szybkim rozegraniu strzelił Sauczek.

Dla Wigier to siódme zwycięstwo w sezonie. Tylko dwie wygrane na finiszu przy jednoczesnych porażkach Chojniczanki (dziś spadła do 2 ligi) pozwolą im zakończyć rozgrywki na przedostatniej lokacie.

Dzisiejszy wynik sprawia, że Sandecja nie jest jeszcze pewna utrzymania. Na dwie kolejki przed końcem sezonu ma ledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Pozostaje jej walczyć o byt, bo po tej porażce nie ma szans na baraże o ekstraklasę.

Sandecja w dwóch ostatnich meczach zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biala (u siebie) oraz Olimpią Grudziądz (na wyjeździe). Ostatnim w tabeli Wigrom pozostają pożegnalne spotkania z Chrobrym Głogów (wyjazd) i Zagłębiem Sosnowiec (u siebie).

Piłkarz meczu: Cezary Sauczek
Atrakcyjność meczu: 4/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kibice powoli wracają na stadiony w PKO Ekstraklasie. W 35. kolejce na trybunach zasiadło nieco ponad 32 tys. widzów, co jest całkiem niezłym rezultatem. Na pewno najlepszym po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Fani dostali zielone światło od 19 czerwca. Do tej pory odbyło się pięć serii spotkań z kibicami na trybunach. No właśnie, gdzie po powrocie ligi przyszło najwięcej kibiców? Pamiętajcie, że kluczowa jest tutaj pojemność danego obiektu oraz ilość meczów rozegranych u siebie. Ponadto nie wszystkie kluby organizują imprezy masowe.Gdzie przychodzi najwięcej kibiców? SPRAWDŹ! -->

Frekwencja w Ekstraklasie po pandemii: gdzie przychodzi najw...