Fortuna 1 Liga. Wspaniała seria trwa! Sandecja nie przegrała od 11 meczów. Dziś wygrała 2:1 z ŁKS-em

DW
Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 2:1 (1:0) Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Sandecja Nowy Sącz może mówić o znakomitej serii, bo po wygranym 2:1 meczu z ŁKS-em licznik wskazuje już 11 spotkań z rzędu bez porażki. Tym razem ekipa z Nowego Sącza wyszła na prowadzenie po bramce Kamila Ogorzałego, ale straciła gola po przerwie i wydawało się, że straci dwa punkty. W 90. minucie Dawid Błanik był faulowany w polu karnym, a Michal Piter-Bućko bezbłędnie wykonał jedenastkę.

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 2:1 (1:0). Jak padły bramki?

33. minuta - Wrzutka ze stojącej piłki w pole karne ŁKS-u, obrońcy zagapili się i nie zdołali udanie interweniować we własnej szesnastce. Dobrze za to odnalazł się Ogorzały, który uderzył na bramkę i dał swojej drużynie prowadzenie.
63. minuta - Do bezpańskiej piłki nie zdecydował się ruszyć żaden z obrońców Sandecji, skrzętnie wykorzystał to Rygaard, który przejął ją i uderzył na bramkę.
90. minuta - Błanik faulowany w polu karnym. Michal Piter-Bućko bezbłędnie wykorzystał jedenastkę.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Kamil Ogorzały

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kiedyś (albo całkiem niedawno) grali w klubach ekstraklasy albo przynajmniej 1 ligi. Dziś kopią w 4 lidze. Poznajcie znanych zawodników z piątego szczebla w Polsce. Na głównym zdjęciu Mateusz Lewandowski. Pomocnik ostatnio reprezentował barwy pierwszoligowego Radomiaka Radom, a wcześniej Śląska Wrocław czy Lechii Gdańsk. Wiosną zagra dla czwartoligowych rezerw Wisły Płock. Poprowadzi też treningi w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego.