Fortuna 1 Liga. Wspaniałe trafienia dały Chojniczance Chojnice punkty nad Puszczą Niepołomice

JCZ, ŁŻ
Chojniczanka zaczęła wiosnę od zwycięstwa
Chojniczanka zaczęła wiosnę od zwycięstwa Andrzej Banas / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice zaczęła rok od wyjazdowego zwycięstwa. W Niepołomicach pokonała miejscową Puszczę 2:0. Do pięknego gola Damiana Piotrowskiego drugiego - bezpośrednio z rzutu wolnego - dołożył po przerwie Krzysztof Danielewicz.

W pierwszych minutach bardziej aktywni byli gospodarze. Co prawda nie stwarzali wielkiego zagrożenia pod bramką Chojniczanki, ale mieli z pewnością większe posiadanie piłki. Aż wreszcie do ataku postanowili ruszyć goście. W 39. minucie powinno być 1:0 dla gości. Bramkarz Miłosz Mleczko uratował Puszczę po uderzeniu Piotra Grzelczaka.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 41. minucie po pięknym strzale bramkę dla Chojniczanki strzelił Damian Piotrowski. Można powiedzieć, że to była bramka do szatni.

Tuż po przerwie goście zadali natomiast cios numer dwa. Bezpośrednio z wolnego trafił Krzysztof Danielewicz. Po takim ciosie wydawało się, że gospodarze już się nie podniosą. I... nie podnieśli. Co prawda Puszcza podejmowała ataki, ale z marnym skutkiem. To było świetne otwarcie drużyny Macieja Bartoszka.

Chojniczanka zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli Fortuna I ligi. W kolejnej batalii Chojniczanka zagra na wyjeździe z Odrą Opole (początek spotkania w piątek, 8 marca o godz. 18).

Piłkarz meczu: Krzysztof Danielewicz