Fortuna 1 Liga. Wysokie zwycięstwo ŁKS-u Łódź na inaugurację

DW
Wysokie zwycięstwo ŁKS-u na inaugurację nowego sezonu
Wysokie zwycięstwo ŁKS-u na inaugurację nowego sezonu Wiktor Gumiński
Fortuna 1 Liga. ŁKS od samego początku sezonu zgłasza chęć powrotu do Ekstraklasy. Łodzianie zainaugurowali sezon w Opolu i prowadzili już od 6. minuty spotkania. Ostatecznie wygrali aż 4:0. Efektowne zwycięstwo było podyktowane nie tylko skutecznością pod bramką rywali, ale i całkowitą kontrolą gry.

ŁKS wyszedł na prowadzenie już w 6. minucie gry. Bardzo ładne uderzenie Michała Trąbki, piłka odbiła się jeszcze od rąk Mateusza Kuchty, ale ostatecznie wpadła do siatki. Łodzianie podwyższyli wynik jeszcze przed przerwą. W 43. minucie dDośrodkowanie z rzutu rożnego i w miejscu wylądowania piłki świetnie wyskoczył Corral. Napastnik głową pokonał Weinzettela, który zastąpił kontuzjowanego bramkarza Odry.

Na 20 minut przed końcem było już 3:0. Sprytne zagranie do Pirulo, ten urwał się obrońcom, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił nie do obrony. W doliczonym czasie gry ŁKS przypieczętował zwycięstwo. Podanie do Łukasza Sekulskiego w polu karnym, napastnik oszukał dwóch rywali Odry i plasowanym strzałem pokonał bramkarza.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Pirulo

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Rok temu polską ligę opuściło kilkunastu bardzo dobrych zawodników. Większość z nich starało się podbić lepsze rozgrywki, niż Ekstraklasa. Kto z nich poradził sobie najlepiej? Jak idzie tym piłkarzom, którzy postawili na transfer? Zobaczcie sami!