Fortuna 1 Liga. Zaczęła Odra, skończyło Jastrzębie. Trzy punkty dla GKS-u

red, Przemysław Drewniak
GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1
GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1 Arkadiusz Gola
Fortuna 1 Liga. Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. To motto po meczu mogą powtarzać piłkarze GKS Jastrzębie. Z Odrą Opole zaczęli bowiem od "dzwona" w postaci straconego gola. Ale potem wzięli się do roboty i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Wynik na 3:1 kwadrans przed końcem ustalił zaś Kamil Jadach.

Twardej mentalności, konsekwencji i odwagi mogłaby pozazdrościć Jastrzębiu niejedna faworyzowana ekipa pierwszej ligi. Podopieczni Jarosława Skrobacza w pierwszym meczu rundy wiosennej pokazali, że nie zamierzają się zatrzymywać po udanej jesieni. Pewnie pokonali u siebie Odrę Opole i są coraz bliżej ścisłej czołówki.

Gospodarze nie podłamali się, choć przegrywali już po czterech minutach gry. Błąd obrony wykorzystał Szymon Skrzypczak, który wyszedł sam na sam z debiutującym w bramce GKS-u Hubertem Gostomskim i pewnym strzałem dał Odrze prowadzenie.

Goście mieli okazje na kolejne bramki, ale fatalnie spisywał się Ivan Martin. Hiszpański napastnik zmarnował dwie dobre szanse na gola, a wkrótce potem GKS wykorzystał jego niefrasobliwość i doprowadził do wyrównania. W 18. minucie celnym strzałem głową popisał się Dawid Gojny.

Beniaminek rozochocił się zdobytą bramką i jeszcze przed przerwą objął prowadzenie. Swój bardzo dobry debiut w barwach jastrzębskiej jedenastki ukoronował Jakub Wróbel, popisując się pięknym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie GKS pokazał, że potrafi skutecznie bronić dostępu do własnej bramki i nie pozwolił Odrze na stwarzanie stuprocentowych okazji. Kwadrans przed zakończeniem wynik ustalił Kamil Jadach i Jastrzębie mogło się cieszyć z ósmego zwycięstwa w tym sezonie. W tabeli beniaminek ustępuje miejsca tylko czterem zespołom i pokazuje, że wiosną może namieszać w czołówce.

Piłkarz meczu: Jakub Wróbel