Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec odrobiło straty i wygrało w Olsztynie

DW
Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec odrobiło straty i wygrało w Olsztynie Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec przegrywało ze Stomilem Olsztyn od 10. minuty, ale ostatecznie wygrało 3:1. Gole dla gości zdobywali piłkarze dobrze znani kibicom Ekstraklasy - Patryk Małecki i Szymon Pawłowski. Spadkowicz wskoczył na 4. miejsce w tabeli 1 Ligi.

Ambicją Zagłębia Sosnowiec od początku sezonu jest szybki powrót do Ekstraklasy. Jak na razie jednak boisko trochę weryfikowało rzeczywistość, gdyż podopieczni Radosława Mroczkowskiego zajmowali 14. pozycję w tabeli. Ta jest jednak wyjątkowo płaska, gdyż między miejscem barażowym a fazą play-off są tylko trzy punkty różnicy. Właśnie tyle potrzebowało Zagłębie, aby wskoczyć do czołówki ligi.

Goście jednak stracili bramkę jako pierwsi. W 10. minucie Artur Siemaszko uderzył na bramkę, piłka została odbita, ale Grzegorz Lech zdołał dobić ją i zanotować kolejne trafienie dla Stomilu. Sosnowiczanie odpowiedzieli już 16 minut później. Świetne podanie Szymona Pawłowskiego. Do piłki dopada Małecki, który tym razem wykorzystał swoją okazję.

"Mały" wpisał się na listę strzelców po raz drugi w 61. minucie. Świetny kontratak gości, Patryk Małecki znowu doszedł do piłki i zanotował już na swoim koncie dublet. W doliczonym czasie gry olsztynian dobił Szymon Pawłowski. Świetna dwójkowa akcja, którą skutecznie wykończył były skrzydłowy Lecha Poznań.

W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Grzegorz Lech.