Fortuna 1 Liga. Zmiana trenera nie pomogła Resovii. Korona Kielce nieskuteczna, ale zwycięska

MP
Gol Emile Thiakane dał Koronie Kielce wygraną 1:0 z Resovią Rzeszów w meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi. Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
Fortuna 1 Liga. Spotkanie z Koroną Kielce było debiutem Radosława Mroczkowskiego w roli trenera Resovii. Tego spotkania nowy szkoleniowiec beniaminka nie będzie jednak wspominał dobrze. Gdyby ekipa z województwa świętokrzyskiego była skuteczniejsza, mogła zwyciężyć kilkoma bramkami. Dwie znakomite okazje zmarnował Wiktor Długosz, który najpierw posłał piłkę obok słupka w sytuacji sam na sam z Zapytowskim, a w drugiej połowie nie trafił z kilku metrów na pustą bramkę. W 67. minucie zastąpił go Maciej Firlej. I to właśnie jego uderzenie dobił chwilę później Emile Thiakane, zapewniając Koronie wygraną 1:0.

Mecz Korona Kielce - Resovia 1:0

Piłkarz meczu: Emile Thiakane