Fortuna 1 Liga. Znakomity start Podbeskidzia! Wigry Suwałki rozbite w drobny mak

krk
Łukasz Klimaniec
Fortuna 1 Liga. Wyborny początek rundy w wykonaniu piłkarzy Podbeskidzia. "Górale" przed własną publicznością rozbili Wigry Suwałki 4:0 (1:0). Na trybunach w Bielsku-Bialej zasiadło 4380 widzów.

Bielszczanie byli zdecydowanym faworytem starcia z Wigrami, które chcąc ratować się przed spadkiem pozyskały zimą aż dziewięciu zawodników. Trener Paweł Cretti zapowiadał jednak, że jego zespół nie przestraszy się Podbeskidzia. I miał rację - już w pierwszej minucie goście doprowadzili do zamieszenia w polu karnym bielszczan i sprawili, że do przerwy pojedynek był wyrównany.

To Podbeskidziu udało się jednak pierwszą skuteczną akcję. Zwieńczyli ją Marko Roginić i Kacper Gach – Chorwat zagrał piętką do nadbiegającego 21-latka, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wychowanek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Górali i odwdzięczył się trenerowi Brede za to, że ten od początku wiosny postawił na niego kosztem bardziej doświadczonego Filipa Modelskiego.

Gach swoimi ofensywnymi wejściami sprawiał sporo problemów obronie Wigier, o czym jeszcze raz przekonaliśmy się na początku drugiej połowy. Lewy obrońca Podbeskidzia wywalczył rzut wolny na 18 metrów od bramki, a fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rafał Figiel. Niespełna dziesięć minut później pomocnik Górali znów precyzyjnie wykonał stały fragment gry, tym razem dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Dmytro Bashlaia. Ukrainiec także zanotował swoje premierowe trafienie w barwach bielszczan, a w końcówce przepięknym uderzeniem wynik ustalił Michał Rzuchowski.

Podbeskidzie sprawdziło swoje armaty i przekonało się, że są dobrze naoliwione przed hitowym starciem z dotychczasowym liderem, Wartą Poznań.

Piłkarz meczu: Rafał Figiel