Fortuna 1 Liga. Znowu punkty dla Termaliki, znowu porazka Chrobrego. "Słoniki" miały łatwiej niż w Niecieczy

red
Vladislavs Gutkovskis ma już dwie bramki
Vladislavs Gutkovskis ma już dwie bramki Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Zgodnie z planem sezon rozpoczęła Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Po pokonaniu Sandecji drużyna Piotra Mandrysza ograła na wyjeździe Chrobrego Głogów, wygrywając 1:0. Bramkę po przerwie zdobył Vladislavs Gutkovskis. Zadanie było dzisiaj ułatwione, ponieważ rywal od 34 minuty biegał w dziesięciu - po czerwonej kartce dla Michała Michalca.

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał zespół z Niecieczy. Podobnie jak w inauguracyjnym spotkaniu z Sandecją, także i tym razem „Słonie” znakomicie radziły sobie w defensywie. Miejscowi już od 33 min grali w osłabieniu, gdyż po nieprzepisowym powstrzymaniu wychodzącego na czystą pozycję Vladislavsa Gutkovskiisa czerwoną kartkę zobaczył obrońca Chrobrego Michał Michalec.

Zwycięski gol dla niecieczan padł w 71 min, gdy po dośrodkowaniu Martina Mikovicia piękną „główką” popisał się Gutkovskis. W drugiej odsłonie goście byli bliscy podwyższenia wyniku, ale w decydujących momentach zabrakło im skuteczności.

Piłkarz meczu: Vladislavs Gutkovskis