Fortuna Duesseldorf

1

Bayern Monachium

4

• Cel Bayernu na ten mecz był prosty - zwycięstwo i powrót na pierwsze miejsce w Bundeslidze. Monachijczycy dopięli swego, kontrolując przebieg spotkania z Fortuną i zwyciężyli aż 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kingsley Coman, w drugiej połowie trafienia dołożyli Serge Gnabry i Leon Goretzka. Gola honorowego dla Fortuny zdobył z rzutu karnego Dodi Lukebakio. Złą wiadomością dla Bayernu jest niewątpliwie kontuzja Manuela Neuera. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Bayern wygrywa w Duesseldorfie 4:1!

• Dośrodkował piłkę z prawej strony Robert Lewandowski, jeden z obrońców wybił piłkę, ale ta trafiła pod nogi Leona Goretzki, który bez problemu trafił do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! LEON GORETZKA!

• Trzy minuty dłużej potrwa mecz w Duesseldorfie.

• Zbyt mocne podanie Lukebakio w kierunku Ramana. Ulreich zacznie grę od bramki.

• Dodi Lukebakio po raz czwarty w tym sezonie strzela Bayernowi, choć tym razem będzie to tylko trafienie honorowe. Belg uderzył w lewą stronę bramki, Sven Ulreich rzucił się w drugą, nie będzie dziś czystego konta dla Bayernu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA FORTUNY! DODI LUKEBAKIO!

• RZUT KARNY DLA FORTUNY! Zagrał piłkę ręką Hummels!

• Wygląda na to, że będziemy mieli "jedenastkę". Na razie arbiter korzysta z systemu VAR!

• Matthias Zimmerman dośrodkował w pole karne, a Mats Hummels interweniował bardzo niepewnie. Kibice Fortuny domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką obrońcy Bayernu.

• Kimmich dośrodkował z prawej strony, a strzał głową oddał Thiago Alcantara. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Długa piłka na lewą stronę od Jamesa Rodrigueza do Comana. Ten drugi dośrodkował, ale nie zdołał dojść do futbolówki żaden z graczy Bayernu.

• Zszedł także Dawid Kownacki. Polaka zastąpił Takashi Usami.

• Serge Gnabry jest już poza boiskiem. Za niego James Rodriguez.

• Gnabry przewrócił się w polu karnym. Nie dopatrzył się tam faulu arbiter.

• Mnóstwo miejsca na prawej stronie pola karnego miał Kimmich. W zasadzie podał jednak piłkę do Rensinga.

• Niedokładny przerzut Thiago na lewą stronę boiska. Od autu wznowi grę Fortuna.

• Bardzo dobra akcja Gnabry'ego prawą stroną. Francuz wpadł w pole karne, ale Kamiński wybił piłkę na rzut rożny.

• Spokojnie rozgrywają piłkę gracze Bayernu. Od dłuższego czasu nie spieszą się z atakiem i pozostają na własnej połowie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Bayernu - bez problemu interweniował Sven Ulreich.

• Druga zmiana w Bayernie. Schodzi Thomas Mueller, zastępuje go Leon Goretzka.

• Jest czwarty strzał gospodarzy - Aymen Barkok pomylił się jednak bardzo znacznie.

• Aż 19 strzałów oddali do tej pory piłkarze Bayernu. Wgląda to dużo bardziej okazale niż trzy uderzenia Fortuny.

• Poza murawą jest też Rouwen Hennings. Wchodzi bohater jesiennego meczu Bayernu z Fortuną, Dodi Lukebakio.

• Podwójna zmiana w Fortunie. Schodzi z boiska Marcel Sobottka, za niego Alfredo Morales.

• Rensing niepewnie wybijał piłkę. Ta odbiła się do Gnabry'ego, uderzyła w bramkarza Fortuny i wyszła na rzut rożny.

• Kolejna piłka od Kimmicha w kierunku Lewandowskiego - tym razem podanie nie dotarło jednak do Polaka.

• Kimmich dośrodkował z rzutu wolnego, Lewandowski oddał strzał głową, lecz spokojnie złapał piłkę Rensing.

• Ostro potraktowany przez obrońcę Mueller. Będzie rzut wolny dla Bayernu na wysokości pola karnego.

• Dawid Kownacki przewrócił się przed polem karnym Bayernu. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

• Coman poradził sobie z obrońcą na lewej stronie boiska, dośrodkował w kierunku Thiago, ale ten nie zdołał czysto uderzyć i złapał piłkę bramkarz Fortuny.

• Nie najlepiej dośrodkowywał Kimmich z rzutu wolnego. Piłkę spokojnie złapał Rensing.

• Lewandowski poradził sobie z Andre Hoffmannem, lecz niedokładnie zagrywał do Comana. Przy piłce już gospodarze.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Thiago Alcantara, Thomas Mueller zgrał piłkę głową, a Serge Gnabry z bliska umieścił ją w siatce. Wygląda na to, że już nic nie odbierze dziś Bayernowi trzech punktów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! SERGE GNABRY!

• Manuel Neuer jest już poza boiskiem. Za niego Sven Ulreich.

• Problemy Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu doznał kontuzji przy podaniu do jednego z kolegów i prawdopodobnie będzie musiał opuścić boisko.

• Gnabry ruszył prawą stroną i wpadł w pole karne. Jego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Kamiński.

• Przebił się prawą stroną Mueller, dośrodkował w kierunku Lewandowskiego, a piłkę wybili obrońcy. Doskoczył do niej jednak Thiago Alcantara, a uderzenie pomocnika Bayernu znakomicie obronił Rensing!

• Indywidualna akcja Gnabry'ego i zagranie w pole karne do Lewandowskiego. Przy Polaku natychmiast pojawiło się dwóch rywali, a nasz rodak zagrał piłkę ręką.

• Od środka wznowił grę Bayern. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Bayern zmierza w Duesseldorfie po pewne trzy punkty i powrót na pozycję lidera Bundesligi. Do przerwy goście prowadzą 2:0 po dwóch golach Kinsgleya Comana - skrzydłowy Bawarczyków najpierw uderzył z dystansu, a potem wykończył dośrodkowanie Kimmicha. Robert Lewandowski oraz Dawid Kownacki mieli po jednej okazji na gola, ale niewiele się pomylili. Marcin Kamiński na razie nie może zaliczyć tego meczu do udanych - przy pierwszym trafieniu nie upilnował absorbującego uwagę bramkarza Thomasa Muellera, przy drugim złamał linię spalonego. Na drugą część meczu zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Po kolejnym dośrodkowaniu Kimmicha strzelał Lewandowski. Nad poprzeczką.

• Dobre dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego, Javi Martinez mocno uderzył głową, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką Rensing!

• Dośrodkowanie Muellera z prawej strony boiska - po interwencji obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Bayern długo rozgrywa piłkę na połowie rywala. Goście mają pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku.

• Z dystansu strzelał Mueller, ale został zablokowany.

• Bayern jest dziś najgroźniejszy, gdy atakuje prawą stroną - Gnabry zagrał prostopadłą piłkę do Kimmicha, ten bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a akcję mocnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Kingsley Coman.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! ZNÓW COMAN!

• Groźnie pod bramką Fortuny! Długa piłka na lewą stronę do Comana, ten zszedł do środka i oddał strzał sprzed pola karnego, lecz nie dał się zaskoczyć Rensing.

• Daleko na połowę rywali zapędził się Kamiński. Podanie Polaka do jednego z partnerów przeciął Mueller.

• Ganbry zagrał prostopadłą piłkę do Muellera, ale wyszedł z bramki Rensing i zgarnął futbolówkę spod nóg rywala.

• Teraz Fortuna na dłużej zagościła na połowie Bawarczyków. Także nie przyniosło to choćby strzału na bramkę.

• Długo rozgrywają teraz piłkę piłkarze Bayernu. Niewiele jednak z tego wynika.

• Próba dwójkowej akcji Muellera z Lewandowskim - piłkę spod nóg polskiego napastnika wybił Kamiński.

• Bayern gra wysokim pressingiem - piłkarzom Fortuny trudno skonstruować jakąkolwiek akcję, bo mają bardzo mało miejsca.

• Zbyt mocne podanie Hummelsa w kierunku Lewandowskiego. Od bramki zacznie grę Rensing.

• Mueller z pierwszej piłki zagrał do Lewandowskiego, Polak miał piłkę w polu karnym, ale doskoczyło do niego kilku obrońców i nic z tej akcji nie wyszło.

• Miał okazję na gola Dawid Kownacki! Benito Raman zabrał piłkę Hummelsowi i zagrał na lewą stronę do Polaka, Kownacki uderzył, ale po nodze Suele piłka przeszła nad poprzeczką.

• Uderzenie z dystansu Lewandowskiego. Tym razem Polak został zablokowany.

• Aymen Barkok starał się zagrać piętą do Stoegera. Piłka w rękach Neuera.

• Niewiele brakowało, aby podwyższył wynik Robert Lewandowski! Polak oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, lecz piłka przeszła tuż obok słupka!

• Marcel Sobottka faulował Thomasa Muellera. Będzie niezła okazja dla Bayernu z rzutu wolnego.

• Kaan Ayhan faulował jednego z rywali na prawej stronie. Gracz Fortuny z żółtą kartką.

• Javi Martinez dośrodkowywał piłkę z lewej strony boiska. Złapał futbolówkę Michael Rensing.

• Leży na boisku Dawid Kownacki. Polak oberwał łokciem od jednego z przeciwników.

• Bayern wychodzi na prowadzenie! Przejął piłkę na własnej połowie David Alaba, potem Serge Gnabry dograł na lewą stronę do Kingsleya Comana, który pod uderzeniu z dystansu trafił do siatki! Swój wkład miał też Thomas Mueller, który omal nie przeciął piłki i mocno zmylił bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! KINGSLEY COMAN!

• Dobra interwencja Ayhana w defensywie. Gracz gospodarzy zatrzymał Gnabry'ego.

• Teraz Kamiński dobrze wyprzedził Muellera i rozpoczął akcję Fortuny. Zakończył ją Matthias Zimmerman, który oddał strzał z dystansu, ale bez problemu złapał piłkę Manuel Neuer.

• Marcin Kamiński zagrał dalekie podanie do Kaana Ayhana. Ten stracił jednak piłkę.

• Bayern od początku meczu przejął inicjatywę i raz po raz atakuje bramkę Fortuny. Gracze z Duesseldorfu nie mają na razie za wiele do powiedzenia.

• Kolejna akcja Bayernu prawą stroną. Tym razem dośrodkowywał Kimmich, a obok bramki główkował Thiago Alcantara.

• Słupek ratuje gospodarzy! Znakomitą dwójkową akcję prawą stroną przeprowadzili Joshua Kimmich oraz Serge Gnabry, ten drugi dośrodkował w pole karne, a Kingsley Coman z bliska trafił w słupek!

• Znakomita atmosfera panuje dziś w Duesseldorfie. Po raz drugi w tym sezonie mamy komplet widzów na domowym meczu Fortuny.

• Nieudany przerzut Petera Stoegera na prawą stronę boiska. Od autu zacznie grę Bayern.

• Pierwsza akcja Bayernu lewą stroną. Kingsley Coman został jednak powstrzymany przez obrońcę.

• Od środka spotkanie rozpoczęli gospodarze. Fortuna gra dziś w czerwonych strojach, Bayern na szaro.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Zaraz zaczynamy!

• W rundzie jesiennej mecz obu drużyn przyniósł mnóstwo emocji, bo zakończył się remisem 3:3. Dla Bayernu trafiali Thomas Mueller (dwa razy) oraz Niklas Suele. Obaj są dziś w podstawowym składzie. Bohaterem meczu został jednak gracz Fortuny, Dodi Lukebakio, który zdobył hat-tricka. Dzisiejsze spotkanie zacznie jednak na ławce rezerwowych.

• Po rozgromieniu aż 5:0 Borussii Dortmund Bayern Monachium jest głównym faworytem do zgarnięcia mistrzostwa Niemiec. Po wygranej BVB 2:1 z Mainz Bayern jest drugi, lecz jeśli dziś w Duesseldorfie pokona Fortunę, to znów zajmie pozycję lidera. Gospodarze po dwóch ostatnich zwycięstwach wspięli się na 10. lokatę, lecz do dziewiątego Wolfsburga tracą aż osiem punktów.

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, James Rodriguez, Jerome Boateng, Leon Goretzka, Alphonso Davies, Lukas Mai, Renato Sanches

• Rezerwowi Fortuny: Jannick Theissen, Alfredo Morales, Marvin Ducksch, Kenan Karaman, Dodi Lukebakio, Robin Bormuth, Takashi Usami

• W takim składzie rozpocznie mecz Bayern:

• Oto wyjściowa jedenastka gospodarzy:

• Walka o mistrzostwo Niemiec powoli zbliża się do końca. Walczący o powrót na pozycję lidera Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf. W składzie gospodarzy są Marcin Kamiński i Dawid Kownacki, w Bayernie zagra oczywiście Robert Lewandowski. Początek meczu już o godzinie 15:30 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

red

Fortuna Bayern

Fortuna Dusseldorf - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©EASTNEWS

Fortuna Dusseldorf - Bayern Monachium ONLINE. Do liderującej Borussii Dortmund Bayern Monachium traci tylko dwa punkty. Podopieczni trenera Niko Kovaca mogą w niedzielę wskoczyć na fotel lidera. Wystarczy "tylko" pokonać Fortunę Dusseldorf, która znajduje się w środku stawki, ale jest drużyną z charakterem. Gdzie oglądać mecz Fortuna Duuseldorf - Bayern Monachium? Transmisja w Eleven Sports 1 od godziny 15:25.

Fortuna Dusseldorf - Bayern Monachium ONLINE

Niemiecka Bundesliga jest jedną z niewielu rozgrywek, gdzie wciąż trwa zacięta walka o tytuł mistrzowski. Po pokonaniu w sobotę FSV Mainz Borussia Dortmund wyprzedziła Bayern Monachium w ligowej tabeli.
Bawarczycy muszą pokonać Fortunę, jeśli chcą myśleć o tytule mistrzowskim. Bayern jest zdecydowanie najlepszą drużyną w rundzie wiosennej, w której Bawarczycy tylko dwa razy stracili punkty: w Leverkusen przegrywając z Bayerem i ostatnio remisując z Freiburgiem.

W poprzedniej ligowej kolejce byliśmy świadkami niezwykle istotnego spotkania w walce o tytuł. Bayern Monachium rozbił na własnym stadionie właśnie Borussię Dortmund aż 5:0, a Robert Lewandowski ustrzelił w tym meczu dublet.

Z kolei Fortuna Dusseldorf plasuje się w środku stawki i nie ma większych szans na grę w europejskich pucharach. Do szóstego Werderu, który na chwilę obecną jest na miejscu premiowanym grą w Lidze Europy, Fortuna traci dziewięć punktów. W poprzedniej kolejce zespół Marcina Kamińskiego pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 2:1, a Polak rozegrał pełne 90 minut. Drużyna Friedhelma Funkela jako pierwsza strzeliła gola, ale w pierwszej połowie Hertha zdołała jeszcze odpowiedzieć. W drugiej połowie Fortuna strzeliła jednak drugiego gola, który dał jej wygraną.

Choć po efektownym zwycięstwie nad Borussią wszystko wskazuje na to, że Bayern rozpocznie kolejną świetną serię zwycięstw paradoksalnie beniaminek może być dla nich trudnym rywalem. Fortuna od dłuższego czasu jest bowiem w bardzo dobrej formie i ma kim straszyć w ofensywie. Gospodarze powinni zdobyć w tym spotkaniu przynajmniej jednego gola.

Fortuna Dusseldorf - Bayern Monachium TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Fortuna Dusseldorf - Bayern Monachium przeprowadzi stacja Eleven Sports 1. Początek spotkania o godz. 15.30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.