Fortuna I Liga. Mecz Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice...

Raków Częstochowa

3

Puszcza Niepołomice

0

• Koniec meczu! Raków Częstochowa pewnie pokonuje Puszczę Niepołomice aż 3:0! Gole Kamila Kościelnego (w pierwszej połowie), a po zmianie stron Daniela Bartla oraz Sebastiana Musiolika.

• Piłka po raz czwarty znalazła się w bramce Puszczy! Radość gospodarzy nie trwała długo - sędzia dopatrzył się spalonego!

• Zbigniew Dobrynin dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Dariusz Formella na ostatnie minuty pojawia się na placu gry. W stronę ławki udaje się Maciej Domański.

• Obie drużyny z różnych powodów czekają na ostatni gwizdek sędziego. Pozostały jednak dwie minuty do zakończenia regulaminowego czasu gry plus to, co doliczy arbiter.

• Adam Radwański zastępuje Piotra Malinowskiego.

• Dzieje się! Najpierw Drzazga nie wykorzystał podania Kuzmy przed bramką gospodarzy, a po chwili interwencja Starwarczyka na wślizgu ratuje gości przed utratą czwartej bramki!

• Rafał Figiel ogląda żółtą kartkę za faul.

• Tomas Petrasek zmienia żegnanego brawami Daniela Bartla.

• Dogodną okazję marnuje Orłowski! Uderza ok. metr obok bramki Gliwy! To powinien być gol dla niepołomiczan!

• Goście próbują strzelić choćby kontaktowego gola. Na pewni im się nie uda w tej akcji - po stałym fragmencie gry Czarny był na spalonym.

• Kibice z Częstochowy domagają się czwartej bramki i niewiele brakowało, by ich prośba została wysłuchana! Jednak dwa strzały piłkarzy Marka Papszuna zostały w ostatniej chwili zablokowane.

• Żółtą kartką za faul upomniany został Kamil Poźniak.

• Rozprężeni gospodarze mogli stracić gola! Na ich szczęście piłka po strzale jednego z piłkarzy Puszczy w nieznancznej odległości minęła bramką Gliwy!

• Trzecia zmiana w ekipie gości. Wiktor Żytek wchodzi za Łukasza Szczepaniaka.

• Za bardzo po przerwie "otworzyli się" niepołomiczanie i są za to karceni. Musiolik wykorzystuje bardzo dobre podanie płaskie dośrodkowanie Bartla, posyłając piłkę do siatki z bliskiej odległości!

• RAKÓW DEKLASUJE PUSZCZĘ! SEBASTIAN MUSIOLIK!!!

• "Żółtko" na koncie Marcina Orłowskiego za faul.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Puszczy. Jednak anemiczny strzał głową Szczepaniaka po centrze Fryca spokojnie broni Gliwa.

• Druga też. Mateusz Bartków schodzi, wchodzi Marcin Orłowski.

• Kamil Poźniak wchodzi za Dawida Ryndaka. Pierwsza zmiana w tym spotkaniu należy do przyjezdnych.

• Zabójcza kontra piłkarzy Rakowa, którą z zimną krwią - w sytuacji sam na sam z Mleczko - wykorzystał Bartl. Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

• RAKÓW PODWYŻSZA PROWADZENIE! DANIEL BARTL!!!

• Mleczko też jest dobrze dysponowany - odbija piłkę na korner po strzale Bartla z bliskiej odległości!

• W odpowiedzi próba Szczepańskiego zza linii 16. metra. Został zablokowany.

• Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Stefanik, ale Gliwa paruje piłkę na rzut rożny!

• I druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Malinowski faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Raczej należy spodziewać się dośrodkowania niż bezpośredniego strzału.

Tak też było. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Mleczki i sędzia kończy pierwszą połowę. Raków Częstochowa prowadzi z Puszczą Niepołomice po golu Kamila Kościelnego.

• Strata gości blisko pola karnego Rakowa zapoczątkowała kontrę. W jej finalnej akcji Musiolik uderza niecelnie.

• Słupek ratuje gości przed utratą gola! Bliski swojego drugiego gola w tym meczu był Kościelny!

• Ciężar gry przeniósł się w okolice drugiej bramki. Wrzutka Bartla została jednak zablokowana - rzut rożny.

• A po chwili Góra przecina podanie Ryndaka w "szesnastkę". Gdyby nie ta interwencja, to Bartków znalazłby się sam na sam z bramkarzem Rakowa.

• Bartków ruszył na bramkę piłkarzy Marka Papszuna. Gliwa zdążył wybić piłkę na uwolnienie.

• Schwarz zagrywa za mocno na prawą stronę do kolegi z drużyny. Niedokładne zagranie i od bramki Mleczko.

• Kolejny rzut wolny dla Rakowa. Malinowski centruje w pole karne, gdzie Szczepański przejmuje piłkę, pomagając sobie ręką. Zauważył to sędzia i goście mają rzut wolny.

Będąc konsekwentnym, Zbigniew Dobrynin mógł sięgnąć do kieszonki.

• Goście próbowali szybko doprowadzić do remisu. Jednak Bartków i Ryndak byli na spalonym.

• Tym razem udało się wykorzystać dośrodkowanie. Kościelny wyskoczył najwyżej do centry z rzutu rożnego i otwiera wynik spotkania!

• GOL DLA RAKOWA! KAMIL KOŚCIELNY!!!

• Niewiele dzieje się na murawie, za to więcej... nad nią. Przelatywał dron i spiker zaapelował, by właściciel sprowadził go na ziemię.

• Szczepaniak przytomnie zagrał na wyprzedzenie, przez co poradził sobie z Domańskim. Ataki Rakowa dobrze wyglądają co momentu zagrania w pole karne niepołomiczan.

• Mleczko ponownie z "piątki". Piłki nie opanował Malinowski i kolejny atak gospodarzy spalił na panewce.

• Bartl dostaje dobre podanie na skrzydle od Figla, po czym - tu nie ma zaskoczenia - centruje w pole karne. Nie znajduje tam adresata i ostatecznie grę od bramki wznawia Mleczko.

• I pierwszy groźny atak Puszczy mógł, a właściwie powinien, zakończyć się golem! Gliwa wygrywa jednak pojedynek sam na sam z zawodnikiem gości!

• Schematycznie grają gospodarze. Chcą zagrozić rywalowi dośrodkowaniami z bocznych sektorów. Nie zdaje to egzaminu.

• Zakotłowało się pod bramką Mleczki, który w ostatniej chwili powstrzymał przeciwnika! Jeszcze ucierpiał w tej sytuacji.

• Mleczko spokojnie łapie piłkę po zagraniu Bartla.

• Początek spotkania należy do gospodarzy. Na razie nie są jednak w stanie stworzyć groźnej akcji bramkowej.

• Domański wrzuca przed bramkę Mleczki, który pewnie piąstkuje poza pole karne.

• Piłkarze Marka Papszuna grają wyłącznie na wrzutki w pole karne. Gospodarze mają rzut rożny.

• A teraz podobnym zagraniem chciał popisać się aktywny Malinowski. Piłkarze Puszczy przejęli piłkę i ruszyli z kontrą, która została szybko przerwana.

• Po chwili Figiel centruje w pole karne Puszczy, ale radzą sobie goście wybijając piłkę na uwolnienie.

• Początek spotkania należy do gospodarzy. Jednak podanie do Malinowskiego było dalekie od ideału. Mleczko wznawia grę z "piątki".

• Zbigniew Dobrynin gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" na murawie! Za moment rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Puszczy: Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe, Patryk Kura, Kamil Poźniak, Marcin Orłowski, Wiktor Żytek i Damian Smoleń.

• Rezerwowi Rakowa: Jakub Szumski, Adam Radwański, Tomas Petrasek, Igor Sapała, Dariusz Formella, Adam Czerkas i Karol Mondek.

PBER

Fortuna I Liga. Mecz Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice ONLINE! Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO Walkę o awans czas zacząć ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice ONLINE. Fortuna I Liga. Mecz Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice ONLINE. Piłkarze prowadzeni przez Marka Papszuna rozpoczynają dziś walkę o awans do Lotto Ekstraklasy. Na ich drodze stanie Puszcza Niepołomice, która w poprzednich rozgrywkach pewnie utrzymała się w lidze i chce udowodnić, że stać ją na solidne występy na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Kto wygra w Częstochowie? Gdzie śledzić przebieg meczu Raków - Puszcza? Relacja LIVE tylko w GOL24.PL!

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice ONLINE

O 20:00 w Częstochowie czeka nas starcie dwóch ubiegłorocznych beniaminków. Na tym jednak podobieństwa się kończą, bo oba zespoły różnią się nie tylko siłą samej drużyny, ale także nadziejami na nowy sezon.
Zawodnicy Rakowa po dość udanym poprzednim sezonie mają zamiar w nowych rozgrywkach na dobre włączyć się do walki o awans. Wszyscy w Częstochowie pragną nawiązać do lat 90., kiedy to Raków z powodzeniem występował w ówczesnej I lidze, czyli dzisiejszej Lotto Ekstraklasie. I trzeba powiedzieć, że teraz jest naprawdę blisko tego celu. Puszcza natomiast była i wciąż jest klubem z jednym z najmniejszych budżetów w całej stawce i rokrocznie mówi się o jej walce o utrzymanie, tymczasem w poprzednim sezonie nieoczekiwanie udało się je wywalczyć bez większych problemów i zawodnicy chcieliby udowodnić, że ten wynik nie był dziełem przypadkiem i raz jeszcze uplasować się w końcowej tabeli co najmniej w środku stawki.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice?

W poprzednim sezonie I ligi Raków Częstochowa długo liczył się w walce o awans. Ostatecznie zawodnicy prowadzeni przez trenera Marka Papszuna zajęli 7. miejsce w tabeli, mimo to o ich grze mówiło się wiele dobrego. Świetne wyniki jesienią zostały nieco zatuszowane dużo gorszą dyspozycją w rundzie wiosennej, ale tym razem ma być inaczej. Wtedy zabrakło ogrania na tym poziomie ligowym, wszystko wskazuje natomiast, że tym razem powinno być inaczej. Piłkarze udowodnili już, że mają potencjał na osiąganie wyników potrzebnych do awansu jesienią ubiegłego roku, teraz wystarczy jedynie utrzymać równą formę przez cały sezon i w 2019 Raków może zameldować się w Lotto Ekstraklasie. Nie wydaje się to wcale takie nierealne, nawet pomimo sporej konkurencji w postaci obecności Chojniczanki Chojnice, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Sandecji Nowy Sącz i GKS Katowice.

Inne cele mają piłkarze Puszczy Niepołomice. 12. miejsce na zapleczu w poprzednim sezonie z dość dużą, bo sześciopunktową przewagą nad miejscem skazującym na grę w barażach o utrzymanie pozwoliło na spokojne przygotowania do kolejnego sezonu. W składzie znajdują się zawodnicy z doświadczeniem w rozgrywkach Ekstraklasy, jak Piotr Stawarczyk czy Dawid Nowak, ale także młode talenty, jak 19-letni bramkarz Miłosz Mleczko, wypożyczony do Małopolski z Lecha Poznań. Mieszanka uznanych na polskich boiskach nazwisk i młodych talentów powinna zapewnić utrzymanie i tym razem. Puszcza może nie ma bardzo mocnej kadry, ale z pewnością nie ma też zespołu skazanego na spadek.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE LIVE

Faworytami dzisiejszego meczu są oczywiście piłkarze Rakowa, którzy będą chcieli rozpocząć walkę o awans od zwycięstwa. Zawodnicy Puszczy zaczynają sezon od bardzo trudnego wyjazdu i raczej trudno jest stawiać ich dzisiaj w roli faworytów. Początek spotkania o godzinie 20.00, na relację LIVE zapraszamy do Gol24.pl!