Fortuna Puchar Polski. Awans bez fajerwerków. Piast Gliwice skromnie wygrał z IV-ligową Lechią Dzierżoniów

Mateusz Kotowicz
Andrzej Banas
Piast Gliwice zameldował się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Piłkarze Waldemara Fornalika skromnie pokonali czwartoligową Lechię Dzierżoniów 2:1 (1:0). Dla przedstawiciela Ekstraklasy trafili Jorge Felix oraz Arkadiusz Pyrka.

Waldemar Fornalik do boju posłał przede wszystkim drugi garnitur. I tak w bramce zagrał Karol Szymański, w środku pola Michał Kaput oraz 19-letni debiutant Bartosz Łuczak, a na szpicy Alberto Toril.

Gliwiczanie od początku dyktowali warunki gry. Na prowadzenie wyszli jednak dopiero krótko przed przerwą. Jorge Felix dokładnie przyjął piłkę na klatce piersiowej i mocnym strzałem pokonał bramkarza Lechii.

Na 2:0 w 66. minucie podwyższył Arkadiusz Pyrka. 19-latek wykorzystał zagranie z lewej strony i trafił do siatki po silnym uderzeniu pod poprzeczkę. W doliczonym czasie gry gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, po tym jak z ostrego kąta trafił Marcin Orłowski.

Spotkanie ze względu na remont obiektu w Dzierżoniowie zostało rozegrane w Pieszycach.

Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 1:2 (0:1)

Bramki: Orłowski 90+2 – Felix 41, Pyrka 66.

Lechia Dzierżoniów: Szady – Juraszek, Łazarowicz, Chrapek, Rzepski (65. Bogacz), Wasilewski (83. Rytko), Chlipala (83. Galuba), Ciarkowski (65. Ostrowski), Zatwarnicki (87. Korzeniowski), Orłowski, Sadowski.

Piast Gliwice: Szymański – Reiner, Holubek, Munoz, Mokwa, Łuczak (46. Pyrka), Ameyaw (46. Tomasiewicz), Kaput, Sappinen (68. Kądzior), Toril (87. Kirejczyk), Felix.

PUCHAR POLSKI w GOL24

Zobacz zdjęcia kibiców podczas meczu Puchar Polski Fortuna pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a Puszczą Niepołomice! >>>

Tłumy kibiców podczas meczu Pucharu Polski Fortuna pomiędzy ...