Fortuna Puchar Polski. Awans Pogoni Szczecin po karnych z Wisłą Płock. Dante Stipica od zera do bohatera

Jacek Czaplewski
Puchar Polski: Awans Pogoni po karnych. Stipica od zera do bohatera
Puchar Polski: Awans Pogoni po karnych. Stipica od zera do bohatera IPLA TV
Fortuna Puchar Polski. Pogoń Szczecin po serii rzutów karnych awansowała do 1/8 finału. Bohaterem bramkarz Dante Stipica, który mecz z Wisłą Płock (1:1, 4:3 k.) zaczął jednak od wpadki.

Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:1, 3:4 k.
To było obiektywnie słabe, nudne spotkanie. Z obu stron brakowało płynności i składnych akcji. Za pracę krytykowany był też sędzia Wojciech Myć, którego kluczowe decyzje na Twitterze podsumował nieobecny Jakub Rzeźniczak, pisząc: - Karny z kapelusza i czerwona po czystym wślizgu...

Dwie bramki padły jeszcze przed przerwą. Wisła objęła prowadzenie po błędzie Dantego Stipica. Chorwacki bramkarz pomylił się przy przyjęciu, stracił piłkę, w efekcie czego do pustej siatki trafił debiutujący Mateusz Lewandowski. Pogoń odpowiedziała golem Kamila Drygasa z rzutu wolnego.

W drugiej połowie działo się niewiele, dlatego też mieliśmy później dogrywkę. W 79 minucie - mimo sprzeciwu obozu Wisły - z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Giorgi Merebaszwili. Pogoń z przewagi liczebnej nie zrobiła jednak użytku, dlatego sędzia po dogrywce zaordynował konkurs rzutów karnych.

W karnych doszło do sześciu serii, w których skuteczniejsza okazała się Pogoń. Obaj bramkarze stanęli na wysokości zadania: Krzysztof Kamiński obronił strzały Michała Kucharczyka i Huberta Matyni, a Dante Stipica zatrzymał Airama Cabrerę i Milana Obradovicia (obok bramki kopnął Piotr Pyrdoł).

Piłkarz meczu: Dante Stipica