Fortuna Puchar Polski. Dwa karne, dwa gole debiutującego Pyrki. Piast Gliwice w 1/16 finału, Resovia odpadła

Jacek Czaplewski
Fortuna Puchar Polski. Bez niespodzianki w Rzeszowie. Beniaminek 1 ligi Resovia przegrał z trzecim zespołem w ekstraklasie, Piastem Gliwice 0:4 (0:1). Dwie bramki padły po rzutach karnych, dwie dołożył debiutujący 17-latek, Arkadiusz Pyrka.

Resovia może skupić się już wyłącznie na ligowych rozgrywkach, natomiast podopieczni Waldemara Fornalika pozostają w grze na trzech frontach, bo będą także reprezentować Polskę w el. do Ligi Europy.

W Piaście Gliwice oficjalne debiuty zaliczyli: pomocnicy Javier Ajenjo Hyjek i Patryk Lipski, skrzydłowy Arkadiusz Pyrka i napastnik Michał Żyro. Pierwszy z wymienionych zagrał od początku, pozostali pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Tak padły bramki dla Piasta Gliwice:
8 minuta - Po faulu na Steczyku rzut karny pewnie wykorzystuje Piotr Parzyszek.
48 minuta - Znów faul na Steczyku w szesnastce, ale tym razem do jedenastki podchodzi sam poszkodowany - nie myli się i jest po meczu.
88 minuta - Rajd Arkadiusza Pyrki na flance kończy się skutecznym uderzeniem. To debiutanckie trafienie młodzieżowca w nowym zespole.
92 minuta - W doliczonym czasie Pyrka dokłada drugiego gola i ustala wynik na 4:0.