Fortuna Puchar Polski. Górnik gra dalej. Zabrzanie lepsi od Radomiaka, połówka Podolskiego

Włodzimierz Łyżwa
Piotr Szymański
Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0
Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0 Fot Arkadiusz Gola
Fortuna Puchar Polski. Górnik Zabrze uporał się u siebie z Radomiakiem Radom (2:0) w środowym meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Najgroźniejszy z beniaminków PKO Ekstraklasy po przerwie miał swoje sytuacje, ale na murawę wszedł Jesus Jimenez i przypieczętował awans do kolejnej rundy. Całą drugą połowę rozegrał Lukas Podolski, który oddał jeden groźny strzał i miał kilka ciekawych podań.

Fortuna Puchar Polski: Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0 (22.09.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (39. minuta) - Z lewego skrzydła dośrodkował Mateusz Cholewiak. Piłkę wybił nieatakowany przez nikogo Mateusz Grudziński, ale w taki sposób, że trafił w słupek. Do futbolówki dopadł David Tosevski i z metra wbił ją do bramki uprzedzając Mateusza Kochalskiego.
  • 2:0 (80. minuta) - Jesus Jimenez pojawił się na murawie i przypieczętował awans Górnika. Hiszpan przeprowadził indywidualną akcję, ograł obrońcę i uderzył precyzyjnie w krótki róg. Bramkarz Radomiaka mógł zachować się lepiej.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Radomiak Radom. Zobaczcie zdjęcia pucharowych kibiców

Pierwsza połowa pod wyraźną dominacją Górnika i że tylko zabrzanie prowadzili 1:0, to zasługa indolencji strzeleckiej gospodarzy. Najpierw David Toševski nie trafił do pustej bramki, później Mateusz Cichocki wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Vamary Sanogo, aż wreszcie w 39 minucie po fatalnej interwencji Mateusza Grudzińskiego, kiedy piłka trafiła w słupek, a nadbiegający David Toševski wpakował futbolówkę do siatki.

Radomiak atakował i kilka razy postraszył obronę Górnika. Najbardziej dogodną okazję miał Artur Bogusz, który będąc praktycznie sam na sam z bramkarzem Danielem Bielicą posłał piłkę obok słupka.

W drugiej połowie w zespole Górnika pojawił się Lukas Podolski, a w Radomiaku Miłosz Kozak i Michał Kaput, a po kilkunastu minutach Luis Machado i Karol Angielski.

Cała druga połowa pod dyktando podopiecznych trenera Dariusza Banasika, piłkarzy Radomiaka. Najbliższy wyrównania był Luis Machado, kiedy po strzale Portugalczyka piłka przeleciała tuż obok słupka. Gdy wydawało się, że padnie bramka na 1:1, rezerwowy Jesus Jimenez strzałem z 16 metrów zaskoczył Mateusza Kochalskiego.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Jesus Jimenez

PUCHAR POLSKI w GOL24

Niektórzy jeszcze niedawno grali w reprezentacji Polski lub ekstraklasie. Dziś rywalizują na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Kogo poza Łukaszem Piszczkiem można spotkać na boiskach 3 ligi?