Fortuna Puchar Polski. Maciej Skorża o awansie Lecha Poznań: Spełniliśmy obowiązek. Skuteczność mankamentem

Jacek Czaplewski
Maciej Skorża, trener Lecha
Maciej Skorża, trener Lecha Lech TV
Fortuna Pucharu Polski. Lech Poznań zameldował się jako pierwszy w 1/8 finału. Na wyjeździe pokonał 2:0 trzecioligową Unię Skierniewice. Na konferencji spotkanie podsumował trener Maciej Skorża.

- Cel osiągnęliśmy, spełniliśmy swój obowiązek. Dzisiaj graliśmy na boisku drużyny, która pokazała ambitną postawę. Była nieustępliwa. Gratuluję jej dobrego meczu - stwierdził Skorża.

- Dwie bramki do 21 minuty sprawiły, że było nam trochę łatwiej. Martwi mnie trochę nasza skuteczność. To największy mankament tego meczu, natomiast zagrało sporo zawodników spoza pierwszego składu. Po bardzo długim czasie mieliśmy do dyspozycji Thomasa Rogne - zauważył trener Lecha.

Dziennikarze poprosili Skorżę o ocenę występu Artura Sobiecha. - Artur znalazł się w kilku sytuacjach, miał duży udział przy drugiej bramce. To zawodnik, który bardzo mało gra w naszym zespole. Ciężko jest mu rywalizować z Mikaelem Ishakiem. Na pewno taki mecz był świetną szansą, by zagrać 90 minut. Myślę, że Artur był jednym z jaśniejszych punktów - stwierdził trener Lecha.

Między słupkami Lecha zadebiutował bramkarz Bartosz Mrozek. - Uważam, że miałem trochę pracy szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej trochę mniej. Generalnie mieliśmy mecz pod kontrolą. Rywal nie dał nam pola do manerwu. Szkoda, że nie udało się dołożyć trzeciej bramki.

Źródło: Lech TV