Fortuna Puchar Polski. Piast Gliwice lepszy od lidera Ekstraklasy! Gole Chrapka i Winciersza

DW
Fortuna Puchar Polski. Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Fortuna Puchar Polski. Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 (0:1) Andrzej Szkocki/Polska Press
Fortuna Puchar Polski. Piast Gliwice podchodził do pucharowego meczu z Pogonią Szczecin jako zespół skazywany na odpadnięcie, ale wygrał na Pomorzu 2:0. Portowcy są liderami Ekstraklasy, więc spodziewano się raczej odwrotnego wyniku. Gliwiczanie już w pierwszym kwadransie wyszli na prowadzenie po golu Michała Chrapka. Wynik podwyższył w drugiej połowie Mateusz Winciersz. Pogoń odrobiła jedno trafienie i to dopiero w doliczonym czasie gry.

Spotkanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski świetnie rozpoczęło się dla zespołu Piasta. Już w 12. minucie Michał Żyro otrzymał piłkę pod polem karnym Pogoni, ruszył w "szesnastkę" gospodarzy, gdzie został powalony! Arbiter nie podyktował rzutu karnego od razu, ale zobaczył jeszcze akcję na powtórce. Po namyśle nie miał wątpliwości, że gliwiczanom należał się rzut karny. Michał Chrapek otworzył wynik pewnym strzałem z 11 metrów.

Rezultat ustalił w 68. minucie młodzieżowiec, urodzony w 2000 roku Mateusz Winciersz. Było to kuriozalne trafienie! Nieporozumienie w defensywie Pogoni doprowadziło do straty i Winciersz dostał piłkę na pustą bramkę. Oczywiście, snajper Piasta nie zmarnował tej okazji.

Bramkę kontaktową zdobył w doliczonym czasie gry Luka Zahović, ale Portowcom zabrakło czasu, by doprowadzić do dogrywki.

Piast Gliwice to już czwarta drużyna, która melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zespół z Gliwic w następnej fazie zmierzy się z Legią Warszawa, która wczoraj po bardzo emocjonującym meczu wygrała z ŁKS-em Łódź 3:2. Wcześniej do ćwierćfinału awansowały również Cracovia i Puszcza Niepołomice.