Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa w 1/8 finału. Wyeliminował KKS 1925 Kalisz

Jacek Czaplewski
Obrońca trofeum gra dalej. Raków awansował w Kaliszu
Obrońca trofeum gra dalej. Raków awansował w Kaliszu Adam Jankowski
Fortuna Puchar Polski. Obrońca trofeum zgodnie z planem, choć nie bez nerwów w końcówce awansował do 1/8 finału. Raków Częstochowa na wyjeździe pokonał drugoligowy KKS 1925 Kalisz 2:1. Zwycęskie bramki zdobył przed przerwą.

Trener Marek Papszun dokonał rotacji względem sobotniego meczu w lidze z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (3:2). W sumie doszło aż do ośmiu zmian w wyjściowej jedenastce. Szansę gry otrzymali m.in. bramkarz Kacper Trelowski, pomocnicy Daniel Szelągowski i Wiktor Długosz czy napastnik Fabio Sturgeon.

Kwestia awansu rozstrzygnęła się jeszcze przed przerwą. Najpierw jedenastkę po faulu na Vladislavsie Gutkovskisu wykorzystał Walerian Gwilia. Potem z akcji poprawił Mateusz Wdowiak, wykorzystując tłok i dość kiepskie zachowanie bramkarza. Gospodarze obudzili się w drugiej połowie, ale kontaktową bramkę zdobyli dopiero chwilę przed doliczonym czasem. Strzał w poprzeczkę skutecznie poprawił Bartosz Walencik.

Raków jest czwartym zespołem, który awansował do 1/8 finału. Wcześniej uczynili to także Lech Poznań, pierwszoligowa Arka Gdynia oraz sensacyjnie trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał Lechię Gdańsk 2:1.

W poprzedniej rundzie Raków wyeliminował drugoligową Stal Rzeszów (4:2).

KKS 1925 Kalisz - Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
Bramki: Walencik 86' - Gwilia 37' (k.), Wdowiak 45+1
Żółte kartki: Kaszuba, Walencik - Szelągowski, Arsenić, Rundic

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak - Walencik, Kendzia, Smajdor, Gawlik - Mączyński, Kaszuba (67' Segura), Putno (82' Maćczak), Kamiński (67' Zawistowski), Wysokiński (46' Borecki) - Majewski (77' Giel).

Raków Częstochowa: Trelowski - Petrasek, Rundić, Papanikolaou - Lederman (46' Arsenić), Gwilia, Szelągowski, Długosz (67' Tudor) - Sturgeon (59' Kun), Wdowiak (67' Lopez), Gutkovskis (85' Arak).