Fortuna Puchar Polski. Rewanż Cracovii nad Wartą. Rivaldinho bohaterem

DW
Warta Poznań - Cracovia 0:1 (0:1)
Warta Poznań - Cracovia 0:1 (0:1) Waldemar Wylegalski
Fortuna Puchar Polski. Cracovia zrewanżowała się za porażkę w lidze z 15 kolejki Ekstraklasy, wygrywając z Wartą Poznań 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Rivaldinho, który wykorzystał podanie Pelle van Amersfoorta w polu karnym. Dla Pasów to pierwsze zwycięstwo w tym roku kalendarzowym.

W drugim, wtorkowym meczu 1/8 finałów Pucharu Polski Warta Poznań zmierzyła się w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią. Dla obu drużyn było to już trzecie spotkanie w tym roku. Warta rozpoczęła ten rok bardzo udanie. Jeszcze w styczniu ograła właśnie Cracovię 1:0, a w ubiegły weekend zremisowała w Gdańsku z Lechią 1:1. Natomiast Cracovia oprócz porażki z Wartą, kilka dni temu przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin również 0:1.

Zespół Michała Probierza jest w nieciekawej sytuacji w ligowej tabeli, ale awansował do ćwierćfinału dzięki jednej, jedynej bramce w dzisiejszym spotkaniu. W 12. minucie, po znakomitym prostopadłym podaniu przed szansą stanął Rivaldinho, zawodnik Cracovii z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję i dokładnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.

W drugiej połowie Cracovia mogła podwyższyć prowadzenie. W 64. minucie Daniel Pik wpadł w pole karne Warty, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Po interwencji VAR arbiter anulował swoją decyzję.