Fortuna Puchar Polski. Sensacja! Lechia Gdańsk wyeliminowana przez trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Jacek Czaplewski
Sensacja! Lechia wyeliminowana przez trzecioligowy Świt
Sensacja! Lechia wyeliminowana przez trzecioligowy Świt Łączy Nas Piłka TV
Fortuna Puchar Polski. Zaczęlo się dobrze, skończyło fatalnie. Ekstraklasowa Lechia Gdańsk już na etapie 1/16 finału pożegnała się z krajowymi rozgrywkami. Przegrała z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1). To jedyna, ale potężna sensacja wtorkowych spotkań tej fazy.

Puchar Polski. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Gdańsk 2:1
Lechię nieopodal Warszawy wspierało około stu kibiców - w tym delegacja fanklubu z Mławy. Drużyna objęła prowadzenie, gdy jeszcze nie wszyscy zajęli miejsca na widowni. Kluczowa okazała się wideoweryfikacja, po której sędzia z Białegostoku zauważył faul na Ilkayu Durmusie. Turek sam podszedł do jedenastki i pewnym strzałem w lewy róg zdobył swoją drugą bramkę dla biało-zielonych.

Najciekawse wydarzyło się jednak po przerwie. Dwie minuty po wznowieniu Świt doprowadził do wyrównania. Po rzucie wolnym Sebastian Cuch idealnie zgrał do Arkadiusza Gajewskiego, a ten z paru metrów dopełnił formalności.

Lechię stracona bramka podrażniła. Durmus zaraz po niej obił poprzeczkę, natomiast Zwoliński wywalczył karnego, ale sędzia Grzegorz Kawałko odwołał go po wideoweryfikacji, uznając że obrońcy Świtu pracowali rękoma zgodnie z przepisami.

To nie był wcale koniec problemów Lechii. W 63 minucie Świt przerwał kontrę i sam wyprowadził akcję na wagę prowadzenia. Piłka po strzale Filipa Kowalczyka odbiła się od Bartosza Kopacza, czym kompletnie zmyliła Zlatana Alomerovicia.

Pomimo pięciu roszad i zmiany strategii gry Lechia nie doprowadziła nawet do dogrywki. To dla niej kolejny rozdział w bogatej, aczkolwiek wstydliwej historii wpadek w krajowych rozgrywkach. Wcześniej drużynę eliminowały bowiem Puszcza Niepołomice, Limanovia Limanowo czy Bytovia Bytów...

Piłkarz meczu: Jakub Lemanowicz